Výzva Berounsku a Valašsku – dokud nebude zákon STOP HF, nelze polevit

Vážení přátelé čisté vody

Dozvěděli jsme se od našich kolegů z Koalice z Valašska a Berounska, že si lidé myslí, že je vyhráno. Klid vyvolává, že se na Valašsku posunul termín řízení o rok (firma však doplní informace třeba zítra a řízení tím pokračuje!), a Berounsko to má prý dokonce již vyhrané.

Ano, pro laika, kolíbaného chybným zpravodajstvím to tak může vypadat.  Opak je ale pravdou.

Stanovisko vlády (nikoli rozhodnutí) z 20.2.2013 schválit zprávu ministra životního prostředí Chalupy o břidlicích v ČR představuje pouze politický taneček, který je nelogický, zcela zbytečný a právně nesmyslný a to jen proto, aby poslali k ledu řešení – zákon na zástavu břidlic předložený 38 poslanci!!

Co ve skutečnosti na vládě proběhlo? Pan Chalupa se zeptal vlády, zda má chránit životní prostředí a vláda mu řekla, že ano.

Druhý bod vlády o břidlicích asi pozornosti běžného diváka unikl zcela. Vláda neschválila poslanecký návrh zákona proti metodě průzkumu a těžby břidlic. Vláda neschválila jedinou věc, která může lidi této země s břidlicemi pod nohama ochránit. A lidi to uklidnilo?

Po ročním neuvěřitelném vypětí se nám podařilo dostat do sněmovny zákon. Zákon je sepsán jedním z nejlepších právních expertů v zemi. Vláda proti němu neuvádí nic podstatného (uhelné sloje budou přidány pozměňovacím návrhem) a přesto ho odmítá? Proč? Snad proto, že chce chránit přírodu?

A opravdu, i ČT se mýlí: její zprávu na webu o vládě je nadepsána: Těžba břidlicových plynů: Prioritní je ochrana přírody, rozhodla vláda. Jde jen o přehmat nezkušené redaktorky? Kdyby vláda chtěla chránit přírodu, nebude nechat ministra Chalupu říkat, že nechce zakázat těžbu navždy a schválí předložený návrh zákona jehož základní premisou je ochrana přírody a vody!

Vláda jde proti přírodě, proti zdraví lidí. Lidé  by měli bouřit! Vyjít do ulic, protestovat, že je vláda ignoruje, jít na koncert nebo podpořit Koalici STOP HF

Namísto toho slyšíme, že se lidé v průzkumných územích uklidnili.

Povím Vám, kdy se budeme moct uklidnit: až bude schválený zákon. Jinak do té doby, kdo má pod nohama břidlice, si s touto vládou a zejména ministrem, který neví, co je jeho povinnost, není nikdy jistý, kdy se mu zem pod nohama začne chvět a z kohoutku poteče voda, která půjde zapálit.

Pak už ale bude na ulice, koncerty a akce pozdě.

Za Koalici STOP HF, Jiří Malík, vedoucí národní kampaně

Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter