Koalice STOP HF ČR přeje Yoko Ono k narozeninám

Koalice STOP HF ČR, (tisková zpráva č. 14), 18.2.2013, 11:10

Koalice STOP HF ČR přeje všechno nejlepší Yoko Ono k jejím 80. narozeninám, zejména stálé zdraví.

Připojujeme se tak k dlouhé řadě lidí, kteří ji přímo blahopřáli v Berlíně, kde ke svým kulatinám uspořádala koncert.

Jsme potěšeni, že i Česká média si jejich narozenin všimla, ve výčtu jejich rozsáhlých aktivit však nezmínila její hlavní aktivitu poslední doby.

Yoko Ono se totiž přidala k americkým protestům proti jedovaté metodě hydraulického štěpení hornin zejména břidlic (fracking) k získávání tzv. břidličného zemního plynu.

Připojila se tak obrovskému celoamerickému hnutí Americans Against Fracking, pokrývajícím všechny státy USA, kde se těží břidlice, když spolu s dalšími herci založila Artist Against Fracking. V této skupině proti břidlicím vystupují mimo dalších desítek umělců i u nás známé osobnosti jako Roberto De Niro, Paul McCartney, Ringo Starr, Lady Gaga, Liv Tyler, Glen Hansard, John Cameron, Anne Hathawey.

Koalice STOP HF Česká republika koná dne 6. – 8.3. celosvětovou konferenci „Berounská výzva 2013“. Jde na světě o první akci tohoto druhu, kdy Koalice STOP HF sezvala hlavní představitele hnutí proti frackingu ze všech světadílů s cílem založit celosvětovou Koalici proti frackingu.

Plánem je, aby Yoko Ono převzala spolu s Dalajlamou patronát nad vznikem celosvětové Koalice, jejíž hymnou by se měla stát slavná skladba Johna Lennona: Imagine.

Pokud se Yoko Ono dostaví do Berouna, bude jí osobně předán obraz její podobizny, kde je vyobrazena s Johnem Lennonem, na koncertu hvězd (19:00 hod., 7.3, Beroun – Plzeňka), který produkuje Janis Sidovský. Na benefičním „Koncertu za živou vodu“ vystoupí např. Leona Machálková, David Deyl, Jitka Zelenková, Jan Kříž, Benga show, dětský sbor Chorus Angelus a další. Moderuje herec Petr Vacek.

Koncert je věnován na podporu zákona, který by měl zastavit tuto nebezpečnou metodu i v ČR a na podporu další činnosti Koalici STOP HF. Bude–li se účastnit i Yoko Ono a další pozvaný Sean Lennon, koncert pomocí těchto slavných osobností odstartuje celosvětové hnutí proti frakování písní Imagine v podání všech přítomných umělců.

Záštitu na akcí převzali: Město Beroun, starostka města Beroun Ing. Šárka Endrlová, hejtman Středočeského kraje MVDr. Josef Řihák a poslanec evropského parlamentu RNDr. Pavel Poc.

Obraz, který Yoko Ono dnes elektronicky ke svému jubileu dostává, se jmenuje Imagine. Namaloval ho dvorní malíř a člen Koalice STOP HF z ČSOP Choryňská Stráž Martin Chumchal z Valašska.

za Koalici STOP HF

Jiří Malík, vedoucí národní kampaně

Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter