Koalice STOP HF ČR přeje Yoko Ono k narozeninám

Koalice STOP HF ČR, (tisková zpráva č. 14), 18.2.2013, 11:10

Koalice STOP HF ČR přeje všechno nejlepší Yoko Ono k jejím 80. narozeninám, zejména stálé zdraví.

Připojujeme se tak k dlouhé řadě lidí, kteří ji přímo blahopřáli v Berlíně, kde ke svým kulatinám uspořádala koncert.

Jsme potěšeni, že i Česká média si jejich narozenin všimla, ve výčtu jejich rozsáhlých aktivit však nezmínila její hlavní aktivitu poslední doby.

Yoko Ono se totiž přidala k americkým protestům proti jedovaté metodě hydraulického štěpení hornin zejména břidlic (fracking) k získávání tzv. břidličného zemního plynu.

Připojila se tak obrovskému celoamerickému hnutí Americans Against Fracking, pokrývajícím všechny státy USA, kde se těží břidlice, když spolu s dalšími herci založila Artist Against Fracking. V této skupině proti břidlicím vystupují mimo dalších desítek umělců i u nás známé osobnosti jako Roberto De Niro, Paul McCartney, Ringo Starr, Lady Gaga, Liv Tyler, Glen Hansard, John Cameron, Anne Hathawey.

Koalice STOP HF Česká republika koná dne 6. – 8.3. celosvětovou konferenci „Berounská výzva 2013“. Jde na světě o první akci tohoto druhu, kdy Koalice STOP HF sezvala hlavní představitele hnutí proti frackingu ze všech světadílů s cílem založit celosvětovou Koalici proti frackingu.

Plánem je, aby Yoko Ono převzala spolu s Dalajlamou patronát nad vznikem celosvětové Koalice, jejíž hymnou by se měla stát slavná skladba Johna Lennona: Imagine.

Pokud se Yoko Ono dostaví do Berouna, bude jí osobně předán obraz její podobizny, kde je vyobrazena s Johnem Lennonem, na koncertu hvězd (19:00 hod., 7.3, Beroun – Plzeňka), který produkuje Janis Sidovský. Na benefičním „Koncertu za živou vodu“ vystoupí např. Leona Machálková, David Deyl, Jitka Zelenková, Jan Kříž, Benga show, dětský sbor Chorus Angelus a další. Moderuje herec Petr Vacek.

Koncert je věnován na podporu zákona, který by měl zastavit tuto nebezpečnou metodu i v ČR a na podporu další činnosti Koalici STOP HF. Bude–li se účastnit i Yoko Ono a další pozvaný Sean Lennon, koncert pomocí těchto slavných osobností odstartuje celosvětové hnutí proti frakování písní Imagine v podání všech přítomných umělců.

Záštitu na akcí převzali: Město Beroun, starostka města Beroun Ing. Šárka Endrlová, hejtman Středočeského kraje MVDr. Josef Řihák a poslanec evropského parlamentu RNDr. Pavel Poc.

Obraz, který Yoko Ono dnes elektronicky ke svému jubileu dostává, se jmenuje Imagine. Namaloval ho dvorní malíř a člen Koalice STOP HF z ČSOP Choryňská Stráž Martin Chumchal z Valašska.

za Koalici STOP HF

Jiří Malík, vedoucí národní kampaně

Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter