Chce vláda ČR spáchat harakiri?

Deník.cz, dnes 17.2.2013, v 22:40 pod názvem: Vláda bude asi proti zákazu těžby plynu hydraulickým štěpením přinesl zprávu, že vláda (na základě pochybných argumentů), bude proti našemu zákonu STOP HF.Koment JM pod článkem přinášíme s drobnými úravami:
Opravdu nechápu, jak by se vláda mohla postavit proti zákonu, který se snaží napravit kardinální chyby jejího vlastního ministra pro životní prostředí Chalupy a jak by vláda mohla nechtít chránit vodu v ČR před jedovatou metodou – o to tu běží, ne o politické hrátky. Ministr Chalupa totiž naprosto nepochopitelně vydal napospas stovky obcí těžařům. Nebýt rozkladů obcí, které tak vlastně namísto ministra naši vodu ochránili, možná by byly již první havárie s jedy ve vodě. Vláda dostala náš otevřený dopis, kde vše podrobně vysvětlujeme. Přesto vláda papouškuje pouze nepravdivé nebo zástupné argumenty, které jí šeptá ekologický analfabet ministr životního prostředí Tomáš Chalupa, jenž chce prosadit své moratorium, protože se na zákon nezmohl, i když ho původně chtěl předložit sám (o zákonu na STOP frakování nyní prohlašuje, že to je zákaz myslet). On sám chtěl po další 3 roky zákon připravovat a problém „zkoumat“, aby vytáhl další miliony ze státního rozpočtu na něco, co je dávno jasné – ta metoda tady nemá místo. Občani (Koalice STOP HF, autor návrhu zákona) a poslanci,kteří se na to už nemohli dívat a za Chalupu to odpracovali, to za 3 měsíce. Ale pozor: Chalupovo moratorium je jen šikovná PR akce a podvod na vládě i na lidech. Ve skutečnosti se jedná o otevření branky těžařům. Co mu za to slíbili, nevíme. Ministr Chalupa naplňuje a vláda se k tomu zjevně hodlá připojit, Orwelovy vize: ministerstvo lásky bylo v jeho knize ministerstvo války. Ministerstvo životního prostředí pod damagogicko-ideologickým vedením Chalupy se stalo ministerstvem likvidace a destrukce přírodního prostředí. Pokud vláda poslechne ministra Chalupu, může očekávat, že si znepřátelí Koalici STOP HF definitivně, neboť již jednou odmítla Chalupu odvolat. Možná vládě uniká maličkost – stojí za námi min. 500 tisíc lidí zatím pokojných lidí. Pokud chce vláda spáchat harakiri, nechť věří Chalupovi. Za Koalici STOP HF, Jiří Malík, vedoucí národní kampaně.
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter