PÚ Trutnovsko opět odloženo – do konce 31.1. 2014

JM: MŽP v Hradci Králové opět požádalo firmu Basgas, aby odstranila chyby podání a nechala provést zjišťovací řízení na hodnocení vlivu na životní prostředí (jde o přiložený dokument: doplnění žádosti a usnesení o přerušení řízení).

Postup je zcela v souladu se zákonem a MŽP nic jiného nezbylo, neboť Krajský úřad KHK, opět zcela v souladu se zákonem, nevyloučil významný vliv na prvky ochrany přírody soustavy NATURA 2000, které se vyskytují v PÚ.

Firma tak musí uhradit náklady spojené se zjišťovacím řízením. To buď vliv vyloučí a MŽP již rozhodne nebo ne a projekt průzkumu půjde do procesu EIA a MŽO rozhdone na zákjladě výsledků EIA až dokončení tohoto procesu. Proto je lhůta tak dlouhá, aby se to dalo stihnout.

Jen dodáváme, kdyby nás ministr či obce poslechly a nežádali ministra o navrácení do první instance, toto všechno vůbec nemuselo být!! Kolik peněz to  stát stojí, ani nemluvě.

Pikantní je, že firma neustupuje od plánu v třetím stupni průzkumu frakovat pomocí LPG a to prosím vetikálně. To, že tak propojí zvodně, je skoro jistotou a je možné, že lidé v okolí vrtu přijdou o vodu.

Tagged with: , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter