PÚ Trutnovsko opět odloženo – do konce 31.1. 2014

JM: MŽP v Hradci Králové opět požádalo firmu Basgas, aby odstranila chyby podání a nechala provést zjišťovací řízení na hodnocení vlivu na životní prostředí (jde o přiložený dokument: doplnění žádosti a usnesení o přerušení řízení).

Postup je zcela v souladu se zákonem a MŽP nic jiného nezbylo, neboť Krajský úřad KHK, opět zcela v souladu se zákonem, nevyloučil významný vliv na prvky ochrany přírody soustavy NATURA 2000, které se vyskytují v PÚ.

Firma tak musí uhradit náklady spojené se zjišťovacím řízením. To buď vliv vyloučí a MŽP již rozhodne nebo ne a projekt průzkumu půjde do procesu EIA a MŽO rozhdone na zákjladě výsledků EIA až dokončení tohoto procesu. Proto je lhůta tak dlouhá, aby se to dalo stihnout.

Jen dodáváme, kdyby nás ministr či obce poslechly a nežádali ministra o navrácení do první instance, toto všechno vůbec nemuselo být!! Kolik peněz to  stát stojí, ani nemluvě.

Pikantní je, že firma neustupuje od plánu v třetím stupni průzkumu frakovat pomocí LPG a to prosím vetikálně. To, že tak propojí zvodně, je skoro jistotou a je možné, že lidé v okolí vrtu přijdou o vodu.

Tagged with: , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter