Alberta, Canada – peklo ropných písků (Hell of Tar Sands Oil)

(JM): Patrně nejintenzivnější devastace planety probíhá v kanadské Albertě, kde se ropa těží z tzv. ropných písků (tar sands oil). Drtivá pravda, který vychází najevo i díky leteckým záběrům Greenpeace, de facto (bohužel ještě ne de jure) usvědčuje kanadskou vládu ze zločineckého spolčení s ropným průmyslem. Vláda USA se chce napojit ropovodem na tuto výrobnu, a naši přátelé z USA protestují proti ropovodu Keystone XL, aby se tak vlastěn USA přímo nepodílelo na této ekocidě.

Probíhá zde totální destrukce vzácného ekosystému (ekocida), odpadem je mj. toxická voda  s lagunami o rozměrech desítek km2.

Do ovzduší jde za jediný den tolik exhalací zvyšující skleníkový efekt jako denní provoz 1,3 milionů aut!

Snímky níže z Google Earth. Na prvním snímku jsou poškozené lesy v severní části Alberty, jde zřejmě o těžbu tight gas, plošiny jsou po 600 m ve čtvercové síťové formaci v délce strany až 26 km. Další snímek ukazuje na východě země oblast jižně od jezera Marie Lake, zřejmě opět těžba tight gas, oblast má rozlohu 12 na 8 km a hustota plošin dosahuje i 100 m vzdálenosti. Snímek 3 a 4 ukazují již těžbu písků  Tara s totální celoplošnou destrukcí přírody. Pátý snímek doprovodnou těžbu tight v Tara. Poslední dva snímky ukazují obdobnou devastaci z těžebních projektů z USA – poblíž jižní části Hořejšího jezera, v lokalitě National Mine, Wisconsin. Laguny z odpadní vodou mají téměř 5 km na délku.

Tagged with: , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter