Alberta, Canada – peklo ropných písků (Hell of Tar Sands Oil)

(JM): Patrně nejintenzivnější devastace planety probíhá v kanadské Albertě, kde se ropa těží z tzv. ropných písků (tar sands oil). Drtivá pravda, který vychází najevo i díky leteckým záběrům Greenpeace, de facto (bohužel ještě ne de jure) usvědčuje kanadskou vládu ze zločineckého spolčení s ropným průmyslem. Vláda USA se chce napojit ropovodem na tuto výrobnu, a naši přátelé z USA protestují proti ropovodu Keystone XL, aby se tak vlastěn USA přímo nepodílelo na této ekocidě.

Probíhá zde totální destrukce vzácného ekosystému (ekocida), odpadem je mj. toxická voda  s lagunami o rozměrech desítek km2.

Do ovzduší jde za jediný den tolik exhalací zvyšující skleníkový efekt jako denní provoz 1,3 milionů aut!

Snímky níže z Google Earth. Na prvním snímku jsou poškozené lesy v severní části Alberty, jde zřejmě o těžbu tight gas, plošiny jsou po 600 m ve čtvercové síťové formaci v délce strany až 26 km. Další snímek ukazuje na východě země oblast jižně od jezera Marie Lake, zřejmě opět těžba tight gas, oblast má rozlohu 12 na 8 km a hustota plošin dosahuje i 100 m vzdálenosti. Snímek 3 a 4 ukazují již těžbu písků  Tara s totální celoplošnou destrukcí přírody. Pátý snímek doprovodnou těžbu tight v Tara. Poslední dva snímky ukazují obdobnou devastaci z těžebních projektů z USA – poblíž jižní části Hořejšího jezera, v lokalitě National Mine, Wisconsin. Laguny z odpadní vodou mají téměř 5 km na délku.

Tagged with: , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter