Znovu a znovu „hoří“ voda v amerických domácnostech. Viník je HF.

JM: Novinky.cz přinesly zprávu o dalším případu kontaminace pitné vody, tentokrát z Clevelandu.

www.novinky.cz/koktejl/290583-rodine-zacala-z-kohoutku-tect-horlava-voda.html

Jedna z rodin v americkém Clevelandu na vlastní kůži zažila dnes již více méně běžnou událost. K mytí nádobí si paní Debby Klineová zapálila svíčky pro lepší atmosféru. Ve vodě byl obsažen metan z nedaleké těžby břidličného plynu a  dřez vzplanul jakou ohnivá koule.

Podívejme se, co např. o metodě HF řekl Benada pro ECHO Valaška zhruba před rokem.

„Když se řekne vrt, ropa, plyn, vzniká obecně panika. Lidé si hned vybaví slova: hrůza, havárie. Nic takového ale nehrozí,“ řekl pro MFD poradce firmy Cuadrilla a expert na geologii Stanislav Benada. „Nic nikde nevytéká, veškeré kapaliny jsou v kontejnerech, vytěžené horniny se řádně vyváží na skládku,“ dodal Benada. (Echo Valaška: www.echovalasska.cz/echo-zive/Tezba-plynu-z-bridlic…pruzkum/)

AC24, 8.11.2012 vydává falzifikující stať „Frackingové pohádky“, kde o hořícím kohoutku uvádí doslova:

Hořící voda z kohoutku. Ano, mohli byste zapálit metan z kohoutku ve vaší kuchyni, pokud by vaše studna byla vyvrtána skrze plynonosnou horninou formaci a nebyla řádně vycementována a utěsněna proti průnikům plynu. (Ty věčné plameny v newyorském Chestnut Ridge Park jsou jedním z příkladů přirozeného úniku metanu.) Ale zóny frackingu jsou tisíce stop pod vrstvami rezervoárů podzemní vody; těžební studny používají zapouzdření cementem a ocelí, které sahá stovky stop pod povrch; citlivé přístroje monitorují aktivitu v hloubce vrtu, aby zajistily, že ten cenný plyn neuniká do povrchu blízkých formací či atmosféry.

Autor textu se ještě mýlí i v tom, že uvádí další lež HF lobby, že břidlice se nachází tak hluboko, že nehrozí kontaminace pitné vody jednoduše proto, jelikož mají tyto dvě vrstvy mezi sebou stovky metrů izolace. V USA se však místy těží břidlice i v 700 m hloubky, kde se tak prakticky s vodním prostředím v hornině překrývá.

Tak bychom mohli o lživých tvrzeních, které vymýšlí speciálně těžaři placené PR agentury k manipulaci médií, pokračovat na stovkách stran. Pravdu v době internetu však již nebudou nikdy schopni utlouct lží.

Tagged with: ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter