Znovu a znovu „hoří“ voda v amerických domácnostech. Viník je HF.

JM: Novinky.cz přinesly zprávu o dalším případu kontaminace pitné vody, tentokrát z Clevelandu.

www.novinky.cz/koktejl/290583-rodine-zacala-z-kohoutku-tect-horlava-voda.html

Jedna z rodin v americkém Clevelandu na vlastní kůži zažila dnes již více méně běžnou událost. K mytí nádobí si paní Debby Klineová zapálila svíčky pro lepší atmosféru. Ve vodě byl obsažen metan z nedaleké těžby břidličného plynu a  dřez vzplanul jakou ohnivá koule.

Podívejme se, co např. o metodě HF řekl Benada pro ECHO Valaška zhruba před rokem.

„Když se řekne vrt, ropa, plyn, vzniká obecně panika. Lidé si hned vybaví slova: hrůza, havárie. Nic takového ale nehrozí,“ řekl pro MFD poradce firmy Cuadrilla a expert na geologii Stanislav Benada. „Nic nikde nevytéká, veškeré kapaliny jsou v kontejnerech, vytěžené horniny se řádně vyváží na skládku,“ dodal Benada. (Echo Valaška: www.echovalasska.cz/echo-zive/Tezba-plynu-z-bridlic…pruzkum/)

AC24, 8.11.2012 vydává falzifikující stať „Frackingové pohádky“, kde o hořícím kohoutku uvádí doslova:

Hořící voda z kohoutku. Ano, mohli byste zapálit metan z kohoutku ve vaší kuchyni, pokud by vaše studna byla vyvrtána skrze plynonosnou horninou formaci a nebyla řádně vycementována a utěsněna proti průnikům plynu. (Ty věčné plameny v newyorském Chestnut Ridge Park jsou jedním z příkladů přirozeného úniku metanu.) Ale zóny frackingu jsou tisíce stop pod vrstvami rezervoárů podzemní vody; těžební studny používají zapouzdření cementem a ocelí, které sahá stovky stop pod povrch; citlivé přístroje monitorují aktivitu v hloubce vrtu, aby zajistily, že ten cenný plyn neuniká do povrchu blízkých formací či atmosféry.

Autor textu se ještě mýlí i v tom, že uvádí další lež HF lobby, že břidlice se nachází tak hluboko, že nehrozí kontaminace pitné vody jednoduše proto, jelikož mají tyto dvě vrstvy mezi sebou stovky metrů izolace. V USA se však místy těží břidlice i v 700 m hloubky, kde se tak prakticky s vodním prostředím v hornině překrývá.

Tak bychom mohli o lživých tvrzeních, které vymýšlí speciálně těžaři placené PR agentury k manipulaci médií, pokračovat na stovkách stran. Pravdu v době internetu však již nebudou nikdy schopni utlouct lží.

Tagged with: ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter