Hradišťan na Valašsku již 30.1.2013 – druhá kapka: Koncert za živou vodu

Dovolte nám s radostí oznámit, že se podařilo najít další termín pro druhou kapku perlové šňůry koncertů kapely Hradišťan Za živou vodu proti použití metody hydraulického štěpení v ČR, tentokrát  na Valašsku.

30.1.2013

18:00

Společenský dům v Rožnově pod Radhoštěm

Předkapelou bude cimbálovka KOTULA ze ZUŠ Rožnov p. R.

Místo a termín nebyly vybrány náhodně. Rožnov je v těžišti průzkumného území Meziříčí na břidličný plyn, což ale může být, jak jsme zjistili z důvěryhodných zdrojů,  jen zástěrka k něčemu jinému – plynu z uhelných slojí. Tato metoda má ještě horší dopady na životní prostředí než těžba plynu z břidlic!

Termín byl vybrán tak, aby série koncertů Hradišťanu a dalších umělců, kteří se budou připojovat ke kampani STOP HF, podpořila přijetí zákona STOP HF v ČR, který by vyřešil tento problém v celé zemi – nejen průzkumných územích. Zákon zablokovalo v senátu de facto MŽP ČR – ministr Chalupa na podzim roku 2012. Proto jsme předložili další verzi zákona panu Haškovi, hejtmanovi jižní Moravy a poslanci. Ten náš návrh  zákona upravil a předkládá návrh svůj. Podařilo se to těsně před vánoci.

Prvním protifrakčním koncertem v historii ČR byl koncert Hradišťanu a předkapely Marta a Rasputin band, který se konal na podporu zákona  a průzkumného území Trutnovsko, v Náchodě 5.11.2012. Plánujeme dále koncerty na jižní Moravě, Berounsku a Hradecku, které jsou také ohroženy.

Koncert v Rožnově zatím podporují: město Rožnov pod Radhoštěm, Spektrum Rožnovska, tka – T KLUB, kulturní agentura, ZUŠ Rožnov pod Radhoštěm, ZO ČSOP Choryňská stráž, Rožnovský pivovar, o.s. Živá voda, Koalice STOP HF (která koncert zároveň pořádá), Reklama Náchod, Společenský dům Rožnov pod Radhoštěm a záštitu nad koncertem převzala poslankyně paní Kateřina Klasnová.

Koncert by dále měl vést  k upozornění na to, že i když řízení o udělení průzkumného území Meziříčí bylo přerušeno do září 2013, firma může doplnit požadované informace a řízení může pokračovat kdykoli. Dále bychom jako Koalice STOP HF byli rádi, kdyby Valašsko, kde je ohroženo průzkumem cca 99 obcí a měst začalo více podporovat přijetí zákona STOP HF a to zejména  podpisy pod peticí Koalice STOP HF ČR. Cílem petice, určené parlamentu, vládě i MŽP ČR, je opět přijetí zákona.

Tagged with: ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter