Hradišťan na Valašsku již 30.1.2013 – druhá kapka: Koncert za živou vodu

Dovolte nám s radostí oznámit, že se podařilo najít další termín pro druhou kapku perlové šňůry koncertů kapely Hradišťan Za živou vodu proti použití metody hydraulického štěpení v ČR, tentokrát  na Valašsku.

30.1.2013

18:00

Společenský dům v Rožnově pod Radhoštěm

Předkapelou bude cimbálovka KOTULA ze ZUŠ Rožnov p. R.

Místo a termín nebyly vybrány náhodně. Rožnov je v těžišti průzkumného území Meziříčí na břidličný plyn, což ale může být, jak jsme zjistili z důvěryhodných zdrojů,  jen zástěrka k něčemu jinému – plynu z uhelných slojí. Tato metoda má ještě horší dopady na životní prostředí než těžba plynu z břidlic!

Termín byl vybrán tak, aby série koncertů Hradišťanu a dalších umělců, kteří se budou připojovat ke kampani STOP HF, podpořila přijetí zákona STOP HF v ČR, který by vyřešil tento problém v celé zemi – nejen průzkumných územích. Zákon zablokovalo v senátu de facto MŽP ČR – ministr Chalupa na podzim roku 2012. Proto jsme předložili další verzi zákona panu Haškovi, hejtmanovi jižní Moravy a poslanci. Ten náš návrh  zákona upravil a předkládá návrh svůj. Podařilo se to těsně před vánoci.

Prvním protifrakčním koncertem v historii ČR byl koncert Hradišťanu a předkapely Marta a Rasputin band, který se konal na podporu zákona  a průzkumného území Trutnovsko, v Náchodě 5.11.2012. Plánujeme dále koncerty na jižní Moravě, Berounsku a Hradecku, které jsou také ohroženy.

Koncert v Rožnově zatím podporují: město Rožnov pod Radhoštěm, Spektrum Rožnovska, tka – T KLUB, kulturní agentura, ZUŠ Rožnov pod Radhoštěm, ZO ČSOP Choryňská stráž, Rožnovský pivovar, o.s. Živá voda, Koalice STOP HF (která koncert zároveň pořádá), Reklama Náchod, Společenský dům Rožnov pod Radhoštěm a záštitu nad koncertem převzala poslankyně paní Kateřina Klasnová.

Koncert by dále měl vést  k upozornění na to, že i když řízení o udělení průzkumného území Meziříčí bylo přerušeno do září 2013, firma může doplnit požadované informace a řízení může pokračovat kdykoli. Dále bychom jako Koalice STOP HF byli rádi, kdyby Valašsko, kde je ohroženo průzkumem cca 99 obcí a měst začalo více podporovat přijetí zákona STOP HF a to zejména  podpisy pod peticí Koalice STOP HF ČR. Cílem petice, určené parlamentu, vládě i MŽP ČR, je opět přijetí zákona.

Tagged with: ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter