5 důvodů, proč nás zemní plyn nezachrání

V návaznosti na publikaci nové studie v časopise Nature, která poukazuje až na 9% únikovost metanu u vrtů na zemní plyn, otiskl časopis Salon seznam důvodů, proč snahy o řešení energetické a klimatické krize těžbou zemního plynu problém naopak zhoršují:

1) Metan

V časovém horizontu 100 let má metan 20x větší skleníkový efekt, než CO2. Prozatím neexistuje technologie, při jejíž aplikaci by k únikům nedocházelo. Jsou dokonce tak veliké, že mohou mít vážnější dopady, než spalování uhlí.

2) Znečištění vody

Hydrofrakční kapaliny i plyny se mohou dostat do pitných vod.

3) Spotřeba vody

Podstatná část vody, která se při frakování používá, se ztrácí z oběhu. To je v době zhoršující se vodní krize samo o sobě důvodem, proč frakování zakázat.

4) Náklaďáky

Zatížení silnic nákladní dopravou v souvislosti s těžbou je tak silné, že například v Texasu si dodatečné opravy vyžádaly náklady 40 milionů dolarů, samozřejmě z kapes daňových poplatníků.

5) Ekonomické ztráty

Jak jsme již psali dříve, těžba může být výhodná pro úzkou skupinu, ale ztrátová pro společnost jako celek. Pojišťovny už přestaly pojišťovat škody způsobené frakováním, v oblastech těžby padá hodnota nemovitostí původních obyvatel, dochází k odlivu pracovních míst ze sektorů zemědělství a turistiky.

www.salon.com/2013/01/11/5_reasons_natural_gas_wont_save_us/

Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter