Poslankyně Kateřina Klasnová zpovídala ministra ŽP

19.11.2012, Kateřina Klasnová píše:

Minulý týden jsem se setkala mimo jiné i s ministrem životního prostředí Tomášem Chalupou. Hovořili jsme zejména o dvou velkých tématech – rozšíření Letiště Vodochody a těžbě břidlicového plynu hydraulickým štěpením. V obou záležitostech se dlouhodobě angažuji a dialog právě s ministerstvem životního prostředí považuji za bezpodmínečný.

Proto jsem například k jednání o Vodochodech přizvala i starostu obce Panenské Břežany a předního představitele sdružení Stop Letišti Vodochody, Libora Holíka. Všichni nyní napjatě čekají na výsledky EIA, tedy studie vlivu případného rozšíření letiště na životní prostředí. Je to věc, do které nelze politicky zasahovat, ale, jak už jsem uvedla, je nezbytné neustále udržovat komunikaci s příslušným ministerským resortem.

Co se týče břidlicového plynu, ujistil mne ministr, že návrh moratoria na průzkum už je v připomínkovém řízení a podle představ ministerstva by měl být předložen vládě do konce roku. Budu ráda, pokud se tak stane a nezůstane jen u planých slibů, jakkoli moratorium považuji pouze za odklad, nikoli vyřešení situace. Jiří Malík z Koalice Stop HF se setkání bohužel nemohl účastnit, ale jistě mu schůzku s ministrem zprostředkuji někdy příště.

I ministerstvo však uznalo, že plynu není na českém území dost na to, aby bylo nutné takové zatížení životního prostředí. Těžba by se přitom týkala například Berounska, Broumovska, Náchodska či Valašska. Proto ve spolupráci s dalšími poslanci hodlám v dohledné době podat návrh zákona, kterým by byla těžba břidlicového plynu na našem území zcela zakázána (tak, jako je tomu už nyní třeba ve Francii).

Zdroj:
www.katerinaklasnova.cz/novinky/dialog-s-ministrem-zivotniho-prostredi-povazuji-za-nutny

Tagged with: ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter