Břidličné plyny v Evropském parlamentu

Před zítřejším plenárním hlasováním ohledně břidličných plynů v Evropském parlamentu proběhla dnes odpoledne živá diskuse, kterou můžete shlédnout zde:

www.europarl.europa.eu/ep-live/en/plenary/video?debate=1353420439892

Z europoslanců za Českou republiku zde vystoupili pan Jan Březina a pan Miloslav Ransdorf. Za Slovensko promluvil pan Alajos Mészáros.

Pan Březina v čase 15:36 označil argumenty proti těžbě za zelenou inkvizici a postavil se za zájmy těžařů, citujíc situaci v USA. V čase 15:47 se zeptal, proč si těžařské firmy nemohou vystavovat reklamu na těžbu ve foyer.

Pan Ransdorf v čase 17:06 položil několik trefných otázek, zejména zda si je komise vědoma rozdílů mezi geologickou strukturou USA a Evropy, zda komise bere v úvahu otázku stability zásobování vodou, jak se v USA vyrovnávají s otázkou rychlého vyčerpání ložisek a jak se bude možné vyrovnat se zátěží krajiny.

Pan Mészáros v čase 17:53 zdůraznil potřebu energie a  možnost diverzifikace díky břidličným plynům. Vyslovil se za veřejnou osvětu, výzkum nekonvenčních zdrojů a zmínil obavu, že některé zdroje mohou vést ke zhoršení změny klimatu.

Tagged with: , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉ



Frack Free World.org






Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter