Břidličné plyny v Evropském parlamentu

Před zítřejším plenárním hlasováním ohledně břidličných plynů v Evropském parlamentu proběhla dnes odpoledne živá diskuse, kterou můžete shlédnout zde:

www.europarl.europa.eu/ep-live/en/plenary/video?debate=1353420439892

Z europoslanců za Českou republiku zde vystoupili pan Jan Březina a pan Miloslav Ransdorf. Za Slovensko promluvil pan Alajos Mészáros.

Pan Březina v čase 15:36 označil argumenty proti těžbě za zelenou inkvizici a postavil se za zájmy těžařů, citujíc situaci v USA. V čase 15:47 se zeptal, proč si těžařské firmy nemohou vystavovat reklamu na těžbu ve foyer.

Pan Ransdorf v čase 17:06 položil několik trefných otázek, zejména zda si je komise vědoma rozdílů mezi geologickou strukturou USA a Evropy, zda komise bere v úvahu otázku stability zásobování vodou, jak se v USA vyrovnávají s otázkou rychlého vyčerpání ložisek a jak se bude možné vyrovnat se zátěží krajiny.

Pan Mészáros v čase 17:53 zdůraznil potřebu energie a  možnost diverzifikace díky břidličným plynům. Vyslovil se za veřejnou osvětu, výzkum nekonvenčních zdrojů a zmínil obavu, že některé zdroje mohou vést ke zhoršení změny klimatu.

Tagged with: , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter