Ministr Chalupa neví, po čem chodí. AAPG neovlivňuje MŽP. A kozel řídí zahradnictví.

kozel

JM: Ministr Chalupa opakovaně sděluje v souvislosti s průzkumem BP, že musíme vědět po čem chodíme. Tímto primitivním a nepřesným bonmotem myslí ministr Chalupa, že je nutné zkoumat břidličné plyny. Na stranu druhou jaksi nepřímo potvrzuje, že metodu je nutno zakázat, i když ne speciální zákonem ale pomocí moratoria a změny x směrnic (běh na léta). Proč to neudělat hned, speciálním zákonem, ví jen on (a možná těžaři). Bude se snad pasáž v legislativě ministra lišit od pasáže našeho zákona STOP HF? NE přeci nemůže být později ANO. NE bude stejné teď i později a bude to víceméně stejnými větami. Obdobnými, jako námi navrženým zákonem, dopracovaným do finální podoby ex-senátorem Pakostou, je dnes chráněno 70 milionů lidí Quebecu, Bulharska, Francie.

Jak to, že nejdůležitější ministr ohledně průzkumů horninového prostředí, povolení průzkumných území atd., neví po čem chodí? Nezná snad výsledky vrtných prací shromážděných „jeho“ Českou geologickou službou (ČGS je odbornou institucí MŽP) nebo nečetl pro něj speciálně připravenou zprávu ČGS o BP č. 2? Možná se ve shluku zadávání úkolů jeho 15 poradcům (sic?)  již nevyzná. Možná zprávu nepochopil nebo ji ani nečetl, pak ale vyplýtval další statisíce ze státního rozpočtu. No nedí divu, když ministerstvům nevládnou experti, ale stranické knížky :-), v tomto případě bleau, jak snaživě (do modra) na jednom ze sjezdů ODS Chalupa glosoval ekonomickou debatu. Kozel tak příslovečně řídí zahradnictví.

Aby se i pan ministr Chalupa mohl poučit, když ho pan Nečas nehodlá odvolat, jak nám písemně sdělil, je možné výše shlédnout jedno (nejen vrty) z nejprozkoumanějších území na světě – ČR.

Ostatně i to, že i z dokumentace ze starých vrtů lze vyčíst, že tu máme bitumenní břidlice, svědčí skutečnost, že sem přišly třeba australské či britské firmy. Myslíte si, že by byli tak naivní a zapíchli jen tak někde prst? Únik informací ze státních služeb musel vést  po linii České geologické služby! On jim to jistě nějaký snaživý bývalý (doufám) zaměstnanec jistě rád za nějaký peníz prozradil. Prvoplánově se nabízí GET s.r.o. Jistě u vědomí vidiny dalších zisků jim onen zdroj neprozradil další podstatnou informaci, že plynů z oněch břidlic jev ČR mizivě málo. Ono ale ani není divu, že jsou prozrazovány informace z ČGS nežádoucími směry a jsou prozrazovány info, které by měly být státním tajemstvím, když na čelních místech ČGS mohou pracovat  lidé např. v zastřeně lobistické formaci AAPG (Americká asociace naftových geologů), jako např. Vlastimila Dvořáková, která je dokonce prezidentkou této asociace pro Evropu. Na můj dotaz během její přednášky v Akademii odvětila, že jí její funkce v AAPG umožňuje větší rozhled. Tuto informaci ji věřím. Bagatelizaci dopadů HF metody však v žádném případě. Přemýšlím, když se dívám na její přednášku v záznamu, a je mi paní upřímně líto, zda by detektor lži, byl-li by na její přednášku přinesen, zavařila…

Tagged with: ,
Uveřejněno v rubrice
2 comments on “Ministr Chalupa neví, po čem chodí. AAPG neovlivňuje MŽP. A kozel řídí zahradnictví.
 1. Hejzlar napsal:

  Aféra Key Investments

  Nebezpečné kaly z chemičky Ostramo

  Neprůhledné udělování grantů

  To jsou jenom tři kauzy u kterých byl pan Chalupa.
  Položil bych mu několik otázek ale evidentně to nemá smysl neb si dělá co chce – potřebuje – a přitom to není jenom pro ochranu životního prostředí…………………….

 2. malik napsal:

  Zcela správně a nejen to. Připočtěme Šumavu, grantíky dohozené mládežníkům z jeho partaje, sabotáž dotací jiným nevládkám, vyhazování posledních odborníků z MŽP a jejich nahrazování politicky vhodnými. A hlavně zmanipulované stanovení průzkumných území Valašsko a Trutnovsko, jehož odmítnutí nakonec zachránily na poslední chvíli obce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter