Nová studie potvrzující kontaminaci vzduchu

Organizace zabývající se poruchami žláz s vnitřním vyměšováním „Endocrine disruption exchange“ vydala novou studii, která poukazuje na kontaminaci vzduchu kvůli hydraulickému štěpení:

www.endocrinedisruption.com/files/HERA12-137NGAirQualityManuscriptforwebwithfigures.pdf

Jedná se o první studii, která měřila kvalitu vzduchu před zahájením těžby, během frakování i po něm. Uhlovodíky, které nejsou na bázi metanu, měly nejvyšší koncentraci při zahájení těžby, jejich koncentrace však při frakování nenarůstala.

Odborníci však byli překvapeni zjištěním, že Methylenchlorid,  toxické rozpouštědlo, které není uváděno mezi látkami používanými při vrtání nebo hydraulickém štěpení, se ve vzorcích vyskytoval v 73%; několikrát ve vysokých koncentracích.

Zjištěné uhlovodíky mají mnoho účinků: 30 z nich má vliv na žlázy s vnitřním vyměšováním při velmi nízkých koncentracích, mnohem nižších, než jsou bezpečnostní normy v USA. Zjištěné polycyklické aromatické uhlovodíky měly vyšší koncentraci, než ve studiích, které prokázaly vliv na vývoj a snížení IQ u dětí.

Tagged with: ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter