Nátlak ze strany těžařů na Evropský parlament

S blížícím se hlasováním o problematice břidlicového plynu v Evropském parlamentu (21. listopadu 2012) sílí tlak ze strany těžařů na europoslance. Organizace Corporate Europe Observatory vydala zprávu, ve které zmapovala tok peněz a okolnosti nátlaku. Firmy jako ExxonMobil, Halliburton, Statoil, Shell, PGNiG, Total, OMV a další nejenom, že zlehčují dopady těžby na životní prostředí, ale snaží se zmanipulovat mínění tvrzením, že břidlicové plyny jsou prospěšné pro klima a vytvářejí ekonomiku s nižší uhlíkovou stopou. Jejich hlavním cílem je vyhnout se jakékoliv regulaci.

Údaje z Registru transparentnosti EU jsou alarmující. Firmy jako Exxon a Shell deklarovaly miliony euro na prosazení svých zájmů v evropských institucích. Firmy Halliburton a Marathon Oil se do registru vůbec nezapsaly, přitom je známo, že Evropskou komisi již několikrát ohledně břidličných plynů kontaktovaly. Pro více informací viz:

shale_gas_lobby_final.pdf

Tagged with: , , , , , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter