Nátlak ze strany těžařů na Evropský parlament

S blížícím se hlasováním o problematice břidlicového plynu v Evropském parlamentu (21. listopadu 2012) sílí tlak ze strany těžařů na europoslance. Organizace Corporate Europe Observatory vydala zprávu, ve které zmapovala tok peněz a okolnosti nátlaku. Firmy jako ExxonMobil, Halliburton, Statoil, Shell, PGNiG, Total, OMV a další nejenom, že zlehčují dopady těžby na životní prostředí, ale snaží se zmanipulovat mínění tvrzením, že břidlicové plyny jsou prospěšné pro klima a vytvářejí ekonomiku s nižší uhlíkovou stopou. Jejich hlavním cílem je vyhnout se jakékoliv regulaci.

Údaje z Registru transparentnosti EU jsou alarmující. Firmy jako Exxon a Shell deklarovaly miliony euro na prosazení svých zájmů v evropských institucích. Firmy Halliburton a Marathon Oil se do registru vůbec nezapsaly, přitom je známo, že Evropskou komisi již několikrát ohledně břidličných plynů kontaktovaly. Pro více informací viz:

shale_gas_lobby_final.pdf

Tagged with: , , , , , , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter