MUDr. Jiří Maštálka, europoslanec, významný sponzor koncertu Koalice s Hradišťanem, píše:

Vážené dámy, vážení pánové,

         přijměte prosím mé srdečné pozdravy a zároveň omluvu, že si tento koncert nemohu poslechnout s vámi z důvodu pracovních povinností ve výborech Evropského parlamentu.

         Jsem rád, že jsem mohl podpořit Koalici STOP HF, která je podobně jako další iniciativy důkazem zralé občanské společnosti v naší republice. Občanské společnosti, která si je vědoma důležitosti zachování čistého životního prostředí a zdrojů pitné vody, které jsou nezbytným předpokladem pro život na naší planetě. Občanské společnosti, která se nebojí hájit své zájmy i tváří v tvář tak silným protivníkům, kteří vlastní zisk staví nad zájmy veřejnosti. Jako lékař jsem si dobře vědom možných následků kontaminace vody karcinogenními a mutagenními látkami. Cením si lidí, kteří si uvědomili všechna rizika spojená s použitím metody hydraulického štěpení v blízkosti svých domovů a rozhodli se konat. Nesedět doma se založenýma rukama či nadávat v hospodě nad půllitrem piva, jak je někdy v této zemi zvykem, ale veřejně vystoupit, vyjádřit svůj názor a hájit své zájmy dokonce na půdě Parlamentu České republiky.

         Jako poslanec Evropského parlamentu vám mohu slíbit, že budu tuto problematiku na půdě EP sledovat, propagovat boj proti hydraulickému štěpení používajícímu nebezpečnou chemii a hájit nárok nás všech na zdravé životní prostředí. Nesmírně si cením plodné spolupráce s Koalicí STOP HF. Již počátkem  příštího roku se dočkáme křtu naší společné publikace, jejímž cílem je seznámit s problematikou těžby břidlicových plynů širokou veřejnost.

         Nyní vám již přeji ničím nerušený poslech dnešního výjimečného koncertu.

Zdravici pana poslance ve zkrácené verzi z časových důvodů přednesl na tikové konferenci Koalice STOP HF  Ondřej Bezděk, asistent pana europoslance.

 

                                                       

 

                                                        Váš MUDr. Jiří Maštálka.

Tagged with: ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter