Další geolog potvrzuje stanovisko naší vědecké rady. Chalupo, odejdi!

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/exkluzivne-na-ct24/201364-geolog-cilek-k-tezbe-bridlicovych-plynu-v-cesku-nikdy-nedojde/

(JM)“ Pan Cílek potvrzuje jednu z našich variant, proč těžaři chtějí zkoumat, přestože není co. „Průzkumy firmy udělají jen proto, že to znamená odpis z daní nebo prostě potřebují ukázat jiným firmám a akcionářům, že expandují a chtějí tak udržet cenu svých akcií,“ míní Cílek.

Ministr Chalupa, podvodným moratoriem přesně sleduje otevření dveří pro HF alespoň pro průzkumy. Naše legislativa o HF zatím nemluvila. Pokud si přečtete odůvodnění moratoria, obsahuje zcela protichůdné, proti PR deklarovanému smyslu moratoria jdoucí, požadavky. Ministr totiž hodlá pustit HF do EIA (hodnocení vlivu na ŽP – my ale nepotřebujeme hodnotit jednotlivé vrty, je třeba ji zakázat!!) do báňské legislativy (projekty průzkumů se mají o HF obohatit).

ČT 24 mírně polepšila ale nepřekročila svůj stín a zase zpochybňuje negativní vliv injektované kapaliny a uvádí stať o moratoriu ministra Chalupy, jako kdyby platilo. Ministr možná ale vládu ještě o moratorium ani nepožádal. Kdyby byl skutečným ministrem ŽP, žádné posvěcení zákazů průzkumů od vlády nepotřebuje. MŽP má dostatek kompetencí zastavit jakékoli aktivity na tomto poli. Ukazuje se tak jasně, že panu ministrovi Chalupovi nelze věřit. Proto nestačí ani moratorium, ale je nutné co nejrychleji přijmout zákon a nečekat na změnu složité (a tím časově náročné) báňské legislativy, jak navrhuje MPO a MŽP.

Proto musí ministr, který jde na ruku HF lobby, odejít!

Tagged with: , , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter