DEMONSTRACE s názvem „BLUDY HF LOBBY“ – bližší důležité info

DEMONSTRACE s názvem „BLUDY HF LOBBY“

Vysvětlíme i otázku použití chemikálií pro frakování

Otázka pana Horkela na zástupce firmy GET s.r.o. pana Pavla Lhotského v Našem Broumovsku:

Hovoří se o tunách chemikálií?

„Naprostý omyl,“ odpovídá pan Lhotský, GET s.r.o. (Budeme rádi, když nám své frakování bez jedovaté chemie pan Lhotský představí, pozn. KSHF.)

Proto pro účely demonstrace problému sháníme:

A) 16 nákladních vozů Praga V3S (tzv. fekál). Pokud byste byli ochotni někdo s těmito vozy přijet, dejte prosím vědět na jirimaliko3@gmail.com nebo 720 552 887. Alegorická výzdoba evokující jedovatou chemii vejtřasek vítána, nejlepší „fekál“ půjde do TV J.

A proč 16 „fekálů“? Nu proto, že to je průměrný objem jedovaté chemie na jeden jediný frakovací proces, pane Lhotský!!

A to je cca 70 tun chemie!

B) Velkoplošnou obrazovku – chceme promítnou naši novou prezentaci o frakování a rizicích, které z toho plynou pro Hradecko.

Za Koalici STOP HF

Jiří Malík

—————————————

Dne 6.3.2012 bude v Náchodě v Beránku od 9:00 pořádán pracovní seminář na téma stanovení průzkumného území Trutnovsko.

Hovořit budou: zástupci GET s.r.o, JUDr. Emil Rudolf, Ing. Ivan Koroš, zástupci Politologického ústav Masarykovy univerzity Brno.
Přítomni budou starostové všech dotčených obcí a doufáme, že nebudou mlčet a budou moci konečně pěkně od plic zopakovat své ne!!
Zástupci Koalice STOP HF si rovněž vymohli účast.

GET s.r.o. však nečekaně požádali o delší čas na příspěvek a dozvěděli jsme se, že je pravděpodobně určen i pro nezvané – americké spoluvlastníky firmy Basgas.

Co tady asi budou chtít? Že by je zajímalo stanovení průzkumného území? Nebo se spíš budou snažit prosadit těžbu, která, jak zdůrazňuje JUDr. Emil Rudolf, s průzkumem vůbec, ale vůbec nesouvisí…

 Takže se prosím sejdeme před Beránkem v Náchodě na Masarykově náměstí v 8:00 hod, 6.3.2012. Ukončíme to v 10:00 hod. Díky všem, kdo přijdou.

Uveřejněno v rubrice
44 comments on “DEMONSTRACE s názvem „BLUDY HF LOBBY“ – bližší důležité info
 1. Filip Tichý napsal:

  Velmi rád bych na této akci byl osobně,ale ptám se,kolik lidí může přijít ve všední den v devět hodin ráno někam třeba 30km od jejich bydliště,když většina lidí je v zaměstnání? Já osobně nastupuji od 1.3 do nové práce a nemohu si dovolit žádat o volno a dovolenou nemám.Velmi nevhodný čas bohužel.

 2. Čáryfuk napsal:

  To okno s demonstrací se ne každýmu otevře !!! Napište normální článek o tom kdy je demonstrace, kde je demostrace (s mapou) a co si vzít sebou, program !!

 3. Filip Tichý napsal:

  Je třeba aby někdo důrazně a na rovinu označil ty osoby,které povolily tento průzkum za rozsáhlé škůdce životního prostředí.Nemělo by snad ministerstvo životního prostředí toto prostředí spíše hájit před takovými záměry? Doufám,že média neskočí na líbivé řeči propagátorů těžby a postaví se na stranu zdravého rozumu.Neboť média a jejich „koordinace“ toho,co uveřejní a co nikoliv mají značnou moc.Dejme si na to pozor.

 4. malik napsal:

  Demonstrace je cílena na to, aby se ovlivnil průběh jednání o průzkumném území Trutnovsko. To je od 9:00, jak uvedeno. Takže dělat demonstraci večer, kdy má čas více lidí je mimo misku. Termím jednání semináře jsme nestanovili my 🙂

 5. Filip Tichý napsal:

  Tomu rozumím.Pusťte jim tam něco od Kryla,ten vždy potěší a je stále aktuální.Třeba toto:
  …V zelené zahradě,slyšel jsem trávu.Mluvila o zradě,o pěstním právu.
  Mluvila o mužích s tvářemi šelem,mluvila o růžích nad dívčím čelem.
  Jež křičely na lidi PAMATUJ… ! 🙂 🙂

 6. malik napsal:

  Díky, dobrý nápad s Kájou. Na HF chobotnici pracujeme a brzy bude zveřejněna odnož HF lobby pro ČR i se jmény.

 7. Kamil Pelán napsal:

  Prosím připište hned do úvodní věty, že demonstrace je v době setkání těžařů se starosty – ať to bije do očí, proč má smysl se sejít a demonstrovat v pracovní době a ne v klídku odpoledne.

 8. Lenka napsal:

  Dobrý den, píseň která chytne určitě každého za srdce, když ji slyší je Česká hymna. Text vypráví o naší krásné krajině, kde čistá voda hučí po lučinách, bory šumí po skalinách, v sadě skví se jara květ, zemský ráj to na pohled! TAK SI JI NENECHME ZNIČIT, MUSÍME ZA TU KRÁSNOU ZEM A ZDROJ PITNÉ VODY BOJOVAT! Země česká, domov můj, NÁŠ RODNÝ KRAJ, NÁŠ DOMOV. Spousta lidí nebude moct přijít, páni starostové by mohli alespoň pro ostatní lidi, kteří se nemohou účastnit demonstrace, alespoň symbolicky informovat lidi o demonstraci v rozhlase a pustit jim v hymnu, sirénu či rozeznít zvony.

 9. Bohumil napsal:

  Přestaňme vypouštět v Hronově a v Náchodě místní prameny minerální vody do řeky, nebalme naši kvalitní pitnou vodu do PET lahví a začněme přemýšlet o tom, proč budeme spolu s ekologickými aktivisty demonstrovat za zákaz průzkumu předpokládaných zásob zemního plynu, který může být v budoucnosti jedinou alternativou za nejisté a ne navyčerpatelné zásoby a dodávky plynu od našich sousedů z východu. Technologie těžby břidlicových plynů prochází neustálým vývojem a v době kdy by se tento plyn mohl u nás začít průmyslově těžit bude nepochybně jiná než ta stávající a minulá kterou dnes napadáme! Poláci dobře vědí o čem je řeč. A kdo z Vás se zabývá výzkumem v této oblasti? Zatím jsme se svými protesty podobni domorodcům z Afriky ležícími ve stanech nad ropnými ložisky a volajícími po zachování svého „pohodlíčka“ a po další potravinové pomoci!

 10. malik napsal:

  Poláci vědí? Vy jste se jich ptal? Ano, snaží se rozprodat svoji zemi (mapa je na našich stránkách) a je jim to málo, a tak prvních 7 zatkla pro úplatky kolem bř. plynu kontrarozvědka. Určitě vědí v USA, co je HF za prasárnu (cituji českého velvyslanec pro energetickou bezpečnost Bartušku). Nevím, komu, abych neurazil Afričany, bychom se podobali my, kdybychom vítali nezvané americkými vlaječkami ty, kteří by se nám chystali znečistit naši vodu. Obrana vyjitím do ulic je zcela legitimní, dána ústavou a zdravým rozumem. A to i proto, že situaci sledujeme a studujeme ze všech stran, máme stanoviska klíčových odborníků a nezvaná návštěva evokuje obdobný postup jako v Polsku. Doufáme, že nebudeme tak hloupí, jak se snažíte Vy, abychom si nechali zničit podzemní vody pro něco, co možná ani není!! A nezávislost díky možným nalezištím bř. plynu? Vzbudí jen úsměv Váš argument. Jen opakujete bludy HF lobby. A protože nám lžou, i proto jdeme do ulic. A nejsou to jen ekologové, kdo jsou převědčeni, že HF metody jsou špatné. Nebo si myslíte, že jsme tady všichni včetně starostů a pana hejtmana, který podepsal petici dnes ráno, hlupáci? Nebo že Francie a Bulharsko, Quebec je banda hloupých Afričanů, dle vaší terminologie, když HF zakázali? Nechci Vám brát Váš názor. Máte na něj právo. Ale zkuste prosím myslet, než napíšete veřejně, ať svou neinformovaností nematete ty, kteří se nestačili ještě zorientovat. Díky za pochopení. PS: Nové technologie na chemii zatím nejsou. To, co nám tu chtějí lít do země a na co sama odkázala Anna Maio z Hutton je jedovaté, z části karcinogenní a mutagenní. A jsou toho desítky tun. Jelikož toto vše najdete i na této stránce, nezbývá, než si myslet, že zastupujete HF lobby. I tak přeju hezký den a zvu Vás na demonstraci, kde to budete moct lidem říct do očí. Možná budete ale jediný, kdo Američanům budete třepat pravicí. A ještě zvažte prosím. Myslíte si opravdu, že pofidérní možnost těžby plynu je vyšším veřejným zájmem než ochrana toho největšího bohatství, co tu máme – tedy pitné vody? My a jsou nás stovky a možná už tisíce, si to nemyslíme. A chceme to vysvětlit nejen návštěvě ze zámoří, ale i jednomu panu úředníkovi, aby si uvědomil, co svým špatným rozhodnutím způsobil.

 11. Bohumil napsal:

  Poláci, na rozdíl od nás zveřejňují kvalitní technické informace o technologii těžby. (třebas na http://www.youtube.com/watch?v=2AEjTAt6QcQ&feature=related).
  Jaké jsou k tomuto způsobu těžby výhrady našich „klíčových odborníků“? Nebo se opíráme jenom o zastaralé informace z literatury a laické názory ekologických aktivistů o možné katastrofě.
  Vlastní zařízení na průzkum ložisek plynu ani zařízení na jeho těžbu nemáme, výzkum neprovádíme, tak proč se bráníme spolupráci s někým, kdo je v této oblasti kousek před námi? To si opravdu myslíte, že nám geologický průzkum moderním zařízením viz např.: (http://www.youtube.com/watch?v=oSsl90DY-8s&feature=related ) může narušit zdroje podzemní vody?
  Hornická činnost se odjakživa provádí postupně: Průzkum, otvírka, příprava, dobývání. S těžbou plynu je to obdobně. Mezi průzkumem a dobýváním je ještě dlouhé období otvírky a přípravy ložiska. A tedy i dost času na hledání optimálních možností na získání a využití toho co nazýváme nerostné bohatství země. A tím je nejen voda ale i plyn, uhlí a další vyhrazené nerosty. A podle horního zákona je naší povinností abychom o toto naše nerostné bohatství řádně pečovali. Tak čeho a proč se vlastně bojíme, proti čemu protestujeme?
  Nebo máme jenom stálou „moderní ekologickou potřebu“ tvrdě bojovat proti všemu novému a nepoznanému?
  PS.
  A o HF lobby opravdu nic nevím. Vím jenom to, že s vlastním geologickým průzkumem ložiska nemusí mít HF vůbec nic společného.
  Klidně si demonstrujte – já tu potřebu s vámi nesdílím.
  Na demonstracích se nikdy nic rozumného nevyřešilo.
  Do řešení technických problémů se musí pustit ti správní „klíčoví odborníci“ s vědeckými poznatky v hlavách a ne dezorientovaní lidé z ulice transparenty nad hlavami.
  Hodně zdaru a veselou mysl…

 12. Filip Tichý napsal:

  Ždímání všech zbytků paliv ze země není řešením pro budoucí generace.Lidé přibývají a zásoby paliv stejně jednou dojdou.Je třeba řešit jiné věci,jako je přelidnění planety,jiné zdroje atd.Víme všichni,že ti,kteří profitují z fosilních paliv,často brzdí tyto snahy o hledání jiných cest záměrně.Po nás potopa,tak to bohužel funguje.Proberte se.

 13. malik napsal:

  Vážený pane, nechci se s Vámi přít. Méte zcela jiné vnímání světa, které se již přežilo. Opravdu nevím, proč hájíte zástupce od Hutton Energy, Basgas, Get? Jsou snad klíčovámi odborníky Ti, kteří mlží a uvádí zjevné nepravdy? Pak se shodneme, že tady nemají co dělat! Možná, že jsou jen dezorientování zmatenci, kteří s Obamovo klikou, která lobovala po Evropě, nemají nic, ale vůbec nic společného, a prostě se jen hloupě trefili se do jednoho z nejhorších a nejvíce chráněných míst Evropy. A možná, že to je záměr. Že testují, když tu projdou, že projdou už všude. Tak jako si Exxon, Chevron a další udělali pokusného králíka z Polska. My ale pokusnými králíky nebudeme. To Vám s veselou myslí slibuji. Pokud koukám na stopnutí HF tedchnologií v Británii (kvůli zěmětřesení), vidím mapu s haváriemi a usedlosti s „hořící“ a toxickou vodou a mrtvým dobytkem v USA – pak se to těm odborníkům nějak vymklo z rukou, což? Nebo, že by ani tam nebyli ti praví? Ale pak nějak nevím, kde vlastně teď jsou, ti vaši klíčoví? A i kdyby skuteční odborníci přijeli jen vrtat přes citlivé vrstvy kříd, je to riziko samo o sobě a dokonce vyhlášky hovoří jasně o tom, že se žádné jiné vrty než pro účely vodohospodářské tady v Polické pánvi nesmí dělat. Co je to za odborníky, že to neví a zahrnuli i toto území do svých plánů? A proč to nevíte Vy? Proč to z MŽP někdo zkusil pustit? Koho zastupujte? Koho zastupujete Vy?Bydlíte tu vůbec? A víte koho tu hájíte? Jinak tu žádná moderní ekologická potřeba bojovat proti všemu tu není, milý pane. Prudí nás to, ubírá čas. Ale klamy HF lobby nás tak tahaly za náš vědecký i selský rozum (jsou mezi námi i chemik, báňský inženýr, máme stanovisko dvou nezávislých hydrogeologů, konzultovali jsme s geofyzikálním ústavem atd), že se to nedalo vydržet :-). A je to tak vždy: těžaři tvrdí, že průzkum nesouviśí s těžbou, kroky per partes, léta rešerší :-). Sem tam nějaký nedestruktivní průzkum, při kterém ve vsi popraskají baráky. Ale ono to je připraveno jinak a něco mi říká, že Vy to víte 🙂 Nebo si doopravdy myslíte, že když podnikatel vynaloží částku kolem 30 milionů Kč na vrt a jednu frakci, že to dělá proto, aby přispěl k poznání našeho státu o jeho (nebo že by našem??) nerostném bohatství? Píšete čtivě, jste částečně erudován, ale koncovka Vám evidentně chybí. Stejně jako všem, kdo toto podporují. A proto, jelikož nás zatím nebrali v potaz a rozhodují o nás přes nesouhlasy státní správy nižších stupňů (asi jste na to zapomněl ne, že tam nesedí žádní blouznivci našich hor, ale lidé, kteří jsou placeni, za to, aby hlídali zákony a ti řekli také ne) a obcí za zavřenými dveřmi, svolal pan hejtman obce a odborníky pro věc. Kdyby se do toho nemíchali Američané, tak na náměstí asi zatím nepůjdem. A jedno je zajímavé. Jak urputně se snažíte oddělit tzv. ekologické aktivisty (když víte, jaký mají na veřejnosti punc, abyste se snažil tak jemně diskreditovat hodnotu shromáždění, jako že sedlo na lep profesionálním ekokverulantům 🙂 Ale my, vážený pane, (odhadoval bych Vás na placeného PR agenta HF lobby), se rozdělit nedáme a budeme táhnout za jeden provaz a ten utáhne smyčku HF pro ČR, pokud neumí Vaši klíčoví odborníci ani základy chemie a matematiky anebo pokud to bude technologie zvládnutá i pro obydlené oblasti (to zase říkají naši odborníci!). Jinak na netu najdete tuny pro i proti. A my nebudeme shánět reklamu pro HF lobby, je jí všude dost. Narozdíl od nás na ni mají (asi víte, pěkně špinavé) peníze. A i kdybychom tomu vůbec nerozuměli, je naším svatým právem říct jednoduše NE. Obranu domova je dána ústavou. Nemusíme pro náš postoj mít ani jeden argument. Jsme tady doma. Tečka. To, že snášíme argumenty, je jen naše dobrá vůle vysvětlit HF lobby i Vám, že se mýlíte. Když nepochopíte, budete odejiti. Pro nejen Vaše info: jsou mezi námi podnikatelé, matky s dětmi, učitelé, občanská sdružení všecho ruhu MAS, DSO. A ano, já jsem býval úředníkem v ochraně přírody, jsem vodař, geodet, podnikám, druhdy jsem byl v ekologických organizacích a napsal jsem např. zákon na ochranu ozonosféry. A to byste koukal, co jsme museli nazvedat transparentů, než se to povedlo 🙂 Ten zákon platí dodnes – a dnešní mluvou – prosadili ho ekologisté (i s občany a odborníky). A ukázalo se, že byl, přes všechen odpor MŽP ČR a MH, dobrým krokem. A čelili jsme tehdy přesně stejné úsměvné rétorice, jakou používáte Vy dnes. Myslím, ale, že se začínáme všichni posouvat jinam a Vaše myšlení je jen produktem doby, která odchází. A nám tady prostě už došla trpělivost snášet ohrožení našich domovů. Nechceme tu žádný průzkum, žádnou otvírku, žádné chlácholení. Průzkum není třeba, když ten plyn tu těžit nechceme – navíc v kontrapunktu s vodou. Tečka. To cituju starosty. Že by byli ekologisty zmanipulováni? Ale prosím, oni to začali a díky jim za to!! Nemusíte náš učit báňský zákon, jsme připraveni. Na pomoc starostům, podnikatelům a obyčejným lidem, kteří by byli jinak vystaveni něčemu, čemu nemohou čelit. Známe i správní řád, mezery v legislativě, vodní zákon. Závěr z toho je jasný: HF metoda, tak jak nám byla zde prezentována, představuje legalizaci havárie na podzemních vodách. A nedělejte, že nevíte, že průzkum je v konečné fázi i užití HF. Nedovolíme ani litr jedovaté chemie do země, když my tu musíme strpět, že na většině silnic CHOPAV nesmíme ani v zimě solit (a když, tak to jsou gramy na metr) a zde, byť naředěna v roztoku, jde na jedno frakování 16 tun kyseliny chlorovodíkové např. (jak a s čím bude reagovat, kam se dostane, kde ten Cl bude, neví ani Bůh). Ale Vy sám musíte dobře vědět, že není ohrožena jen voda, ale životní prostředí, kvalita dosavadní životní pohody našich domovů. Pokud se Vám tady nelíbí, pane anonymní Bohumile, jistě Vám, milci toxických lagun a těžních věží, nikdo nebrání šupajdit na výsypky do severních Čech, kde konečně budete mít pocit té správně využité krajiny. Jak to nějak říká pan Klaus? Dokud strom není na pile, nemá hodnotu? A že se na demonstracích nikdy nic rozumného nevyřešilo? No listopad 1989 např. I když, jak vidno, zjednodušené a totalitní vidění světa, které upírá právo menšině na sebeurčení, nevymýtilo. Takže asi v tomto budete mít přeci jen pravdu?

 14. Bohumil napsal:

  Nenapsal jsem zákon o ochraně ozonosféry, rád se procházím po zaniklých haldách bývalých dolů na úpatí Jestřebích hor, do auta tankuji benzín původem odněkud z Ruska a neděsí mě představa, že se někdo pokusí využít přírodního bohatství na kterém leží má rodná víska. Tak to prostě v přírodě a ve společnosti chodí. Když chci něco brát musím se i něčeho vzdát.
  Je úsměvné jak vehementně bráníme zdroje pitné vody v našem regionu a jak blahosklonně a za jak směšné peníze jsme je poskytli k využití – nevyužití, soukromým investorům.
  Všechno je to o penězích pane Malíku. O těch korupčních pro malé úředníčky kteří těží z té naší mizerné legislativy, ale i o těch větších pro náš státní rozpočet, které nám jejich přičiněním utíkají mezi prsty. Poláci si neohlídali výsledky svého geologického průzkumu a díry v jejich zákonech vedou k tomu, že se jejich nerostného bohatství postupně a za směšný peníz zmocňují bohaté nadnárodní společnosti. A to mají i vlastní vrtnou techniku. Chybí jim ale, stejně jako nám, hlavně peníze na investice. Ty jsou dnes někde jinde a rozhoduje o nich někdo mimo nás. Svět se globalizuje. Dnes už nelze žít v představách, že se nějaký stát bude separovat, a že se ubrání celosvětovému hladu po nerostných surovinách. Jde jenom o to neprodat je lacino a umět se podílet na jejích využití. Takové je to moje staronové, podle Vás již překonané vnímání světa.
  A proto nepřijdu demonstrovat. Poučovat námi volené starosty fekálními vozy o tom že mají říkat „NE“, když už někteří řekli „ANO“ nepokládám za rozumné.

 15. malik napsal:

  Všechno je o penězích? Ale to se zase mýlíte 🙂 Opravdu to velmi kulhá ve vztahu k hodnotám, které nelze koupit, nemyslíte? A o tom je podstata toho sporu, to jste trochu odhalil dobře 🙂 Už jen odpor místních lidí, kdybyste o tom jen chvilku uvažoval, ukazuje, že se mýlíte. Oni chtějí raději čistou vodu než peníze, dokonce někteří mluví o tom, že za žádnou cenu tu vodu nedají 🙂 Mluvím tady s desítkami lidí a všichni říkají víceméně totéž. Věřte, že jste se svým názorem druhý exot, na kterého jsme narazili, ale díky za to. Aspoň si to můžeme ujasnit. A právě pro jasnější představu, že tato věc není o penězích (neb se vždycky nějaký Bohumil najde:-) jsme právě použili indiánskou moudrost. Čistou vodu nelze koupit, když ji nevratně znečistíme. Stejně, jako nejde koupit oblohu. (Chápu, že nerozumíte). Pro Vás je totiž svět jen věc na prodej. Jsou ale hodnoty, kde systém převádět vše na peníze končí a nefunguje. Nechal jste se ale obelhat, pokud tomu věříte. Svoboda jedněch drancovat planetu musí končit přesně tam, kde začíná chuť druhých, kteří tam mají domov, to neudělat. V tom spatřuji další filozofické jádro sporu, kde se naše hodnoty a Vaše nutně rozejdou. Jinak jsme si ani na vteřinu nemyslili, že s fekály budeme poučovat starosty. To je opět jen Vaše mylná domněnka, asi jste to dost nestudoval. Hodláme tak poučit zástucpe GETu, kteří to neví, možná i americkou delegaci. Jinak jsem přesvědčen, že někteří starostové nyní vědí již více, než ti vaši klíčoví odborníci – na to jste jaksi reagovat pozapomněl. Myslím, že starosty nemusí nikdo vodit za ručičku, co mají říkat. Tato věc je jasná, jak dosud čistá voda pro kojence, kterou tu máme. Tak na rovinu: pokud kdokoli ohrožuje tak vzácný přírodní dar, jako je zdejší kojenecká voda, je barbar. A tím, že to zlehčujete, se k tomu přidáváte. Zasvětil jsem ochraně místních vod a nejen já, ale spousty lidí tady, mnoho let svého života. A pokusím se, seč budu moct, nedovolit nikomu tyto vody ohrožovat. A odvolávat se tu na rozum, když ho zástupci firem a dokonce českých ztrácí pro peníze nebo jen jejich vidinu, je slabomyslné. Ono to přeci bude i o tom, zda člověk má srdce na pravém místě – a ne v kalhotách nebo peněžence. A ještě snad jedna poslední poznámka, když chci něco brát, musím něco dát, píšete a naznačujete, že tedy my musíme dát plyn pod našima nohama (je-li tam vůbec jaký!!). Vy asi prostě ignorujete fakta. Tak znovu. Jsem vodař a tvrdím, na základě studia procesu samotného, užité chemie a znalosti vodního zákona, že současný model HF nelze povolit nikde v ČR, protože bychom legalizovali havárii na podzemních vodách. To je prosím klíčová věc, přes kterou „vlak nejede“. To jste nevyvrátil a na místo toho raději uvedete další bonmot s tím v rozporu. Tudíž debata byla hezká, trošku jste nás zdržel se sháněním těch vejtřasek, ale už postrádá smyslu. Dialog je hlavně o poslechu druhého. Hezký večer a díky za nahrávky 🙂

 16. malik napsal:

  Promiňte, ještě jsem přehlédl: tvrdíte, že s vlastním geologickým průzkumem ložiska nemusí mít HF vůbec nic společného. Obecně to může být pravda, ale proč nedodáte, jak to rozhodnutí MŽP ČR HK zní celé? takže doplním: „lokalizace průzkumného vrtu a v případě pozitivního vyznění lokalizace horizontálního vrtu.“ Opravdu si myslíte, že udělají jen vrt bez štěpení?

 17. malik napsal:

  Tak naposled. Ten Váš odkaz na PR: se jmenuje Pravda o gazu lubkowem – LNG Energy. Je to prostě reklamní spot této firmy. Svatá prostoto, vy jim skutečně věříte, když tam tvrdí, že se do země při HF pouští neškodná směs? Kdybyste si dal trochu práce, tak byste viděl, že v našich odkazech ten Vámi objevený máme. Smůla co? Je tam také ale jiný odkaz http://www.youtube.com/watch?v=pg1gwNU1a0g, kde je zobrazena špinavá tvář HF. A ta se shoduje s oficiálními vědeckými daty, ne těmi, které vyrábí haldy prodejných vědců. No je to pro Vás džungle co. Ještě že nás máte 🙂

 18. Bohumil napsal:

  Vážený pane Malíku. Máme příliš mnoho chytře se tvářících právníků z Plzně a prodejných pseudovědců hledajících nové poznatky hlavně mimo realitu.
  A tak je možné, že se může do tak závažného dokumentu jakým je rozhodnutí MŽP ČR HK dostat tak hloupá věta kterou uvádíte ve svém včerejším večerním příspěvku. Lokalizace totiž (podle mne) neznamená, že bude proveden vrt, ale že bude lokalizováno místo pro jeho budoucí provedení. Pozitivní vyznění lokalizace je pojem naprosto nejasný a následná lokalizace horizontálního vrtu je pojem nesmyslný neboť ten horizontální vrt je přece pokračováním toho vertikálního. A tak se Vám vůbec nedivím, že jste si tam dovolil doplnit i to následné štěpení hornin. Takováto rozhodnutí jsou opravdu tou naší „neumětelskou“ džunglí, která nás staví (v očích těch vzdělanějších) na úroveň primitivních domorodců v Africe. A tak je dobře že to těm starostům a nekompetentním úředníčkům za pomoci „vejtřasek“ a velkoplošných obrazovek v Náchodě hezky vysvětlíte.
  A pokud se tady najde ještě alespoň jeden slušný právník, tak Vám potom jistě pomůže prosadit i to, že skončíme jenom u té „lokalizace“ budoucího vrtu. Ještě že Vás máme!
  Hodně zdaru v boji s lidskou hloupostí !

 19. Filip Tichý napsal:

  Praví se,že člověk je nejinteligentnější tvor na zemi.Obecně platí,že poruší-li se někde přirozená rovnováha a nějaký živočišný druh se přemnoží,tak takzvaně „vytěží“ svoje životní prostředí a potom dojde k masivnímu vymírání,ne-li úplnému vymření tohoto druhu.Pokud by člověk byl opravdu inteligentní,jak si o sobě myslí,nikdy by tomuto fatálnímu stavu nedovolil vzniknout.
  Problémem lidského myšlení je to,že dokáže ničit takovou razancí,jakou žádné jiné zvíře nedisponuje.Zdá se,jakoby v tom spočívala míra jeho „inteligence“…

 20. Lukáš napsal:

  Pane Bohumile, je mi vás upřímně líto, v mých očích jste se stal v této naší problematice pouhým provokatérem a jedincem, který nás zdržuje od práce, jejíž výsledky mají být pro ostatní užitečné a přínosné. Nechci vás stavět do pozice cíle mého posměchu, ale poučit vás o mylnosti některých vašich postojů, na které samozřejmě máte nepopiratelné právo. I já jsem jedním z těch, kteří si dávají za úkol docílit zákazu používání technologie HF na území nejen CHKO, CHOPAV a KRNAPu, ale na území celé naší republiky. A co se týče pana Malíka, máte tu čest zde diskutovat s tím samým panem Malíkem, který se zasloužil například o NEprovozování spalovny průmyslových odpadů v Teplicích nad Metují.
  Nemusíte napsat zákon na ochranu čehokoliv, abyste měl možnost logicky uvažovat. Člověk, stejně jako každý jiný živý tvor, potřebuje ke svému životu VODU. V našem kraji přesně tu vodu, která nám zde protéká pod nohama, která se na některých místech filtrovala i tisíce let přes pískovcové sedimenty a tudíž se vyznačuje (pro některé) tak nepředstavitelnou čistotou, že by ji sami byli ochotni přinést na obětní oltář plynařů. Při užití tak obyčejné, a v dnešní době vymírající, věci, jakou je selský rozum, by nikoho nemělo ani ve snu napadnout to, že by riskoval znečištění zdrojů pitné vody, kterou jsou zásobovány tisícovky lidí v Královéhradeckém kraji. Technologie HF, jak dokazuje řada na sobě nezávislých studií, je nezvládnutá na území Spojených států, kde je převážná část vrtů v neobydlených nebo jen řídce obydlených oblastech. Řada farmářů musela vynaložit nemalé náklady na to, aby byla schopna si zajistit zařízení na úpravu vody znečištěnou dopady těžby plynu HF metodou. Někteří jsou odkázáni pouze na dováženou pitnou vodu. Dále pak nelze srovnávat hustotu zalidnění v těžařských oblastech USA a na území Evropy. V porovnání s nimi zde (bez nadsázky) žijeme jako v králíkárně, tudíž by zde použití HF při dnešních znalostech a možnostech bylo holým nesmyslem, na chráněných územích pak trestuhodným počínáním.
  Zmínil jste se o globalizaci a nemožnosti separace. S odstupem času lze říci, že globalizace byla pro lidstvo tak závažným šlápnutím vedle, že se s jejím dopadem nelze vyrovnat ani v řádu desítek let. Utrpí tím několik dalších generací a pokud si lidstvo neuvědomí jak velké chyby se globalizací dopustilo, nedostane se ze svých problémů nikdy. Možná mě teď máte na za prapodivného fanatika, který se rozhodl vykročit na set sakra tenký led. Nenechte se mýlit, jsem jen člověkem, který to má v hlavě v pořádku a dokáže logicky uvažovat. Díky globalizaci si můžete dovolit jíst brambory z Holandska, okurky z Polska, papriku z Francie, rajčata z Itálie, jablka z Ameriky nebo česnek z Číny. Záměrně uvádím tyto potraviny a schválně, dojde vám proč? Protože jsme se v žádném případě kvůli nim nemuseli pouštět do globalizace. Všechny totiž lze s úspěchem u nás pěstovat, jak tomu nespočetná léta bylo. Každá jednotlivá položka z předešlého příkladu zvyšuje energetické náklady celého lidstva, protože s rozmanitostí zemí původu rostou náklady na dopravu zboží až do vašeho oblíbeného obchodu. Kdyby se globalizovalo stylem, že by se dovážely jen produkty, které si daná země nedokáže sama opatřit (například pravý holandský sýr nebo švýcarská čokoláda, když už jsem u těch potravin), bylo by energie dostatek a nemuselo by se uvažovat o tom, že by se mohlo zkusit těžit plyn z několikakilometrové hloubky na chráněném území. Svůj podíl viny na stěží únosné energetické poptávce by měl nést každý sám za sebe a ne do toho zatahovat lidi, kteří se snaží žít s rozumem a kteří mají právo na to hájit své základní životní potřeby, mezi něž patří i dostupnost ČISTÉ PITNÉ VODY.
  A co závěrem? Snad jen doufat v to, že moje slova nebyla jen plácáním do vody, ale jsou přínosem nejen pro vás ale i pro ostatní zastánce těžby nebo ty, kteří jsou ještě na vážkách.
  A kdyby nešťastnou náhodou nám to s těma „vejtřaskama“ nevyšlo a došlo až na těžbu, vzpomeňte si prosím na mě a moje slova, až by došlo k nějaké havárii a těžařům například ustřelila tlaková hadice od nějaké ne moc bezpečné chemikálie, která by způsobila znečištění pitné vody. Rád bych totiž viděl váš výraz ve tváři, až budete hasit svou žízeň ne vodou, ale zemním plynem.

 21. Bohumil napsal:

  Moc hezká slova pane Lukáši. Já s Vámi plně souhlasím, že stávající technologie těžby zemního plynu může poškodit přírodní prostředí. Proto se musí najít nová, lepší. Ale to ještě neznamená, že se máme vzdát zdrojů surovin, které tady pravděpodobně máme. Podporujme výzkum v oblasti uvolňování plynu z břidlicového masivu, jeďne na zkušenost do zahraničí. Oni o tom ti naši nepřátelé z Ameriky už asi něco vědí. Dostali se totiž již až na Měsíc.
  A pokud jde o ty nešťastné „vejtřasky“ (známé pod lidovým názvem – s odpuštěním – hovnocuc) zkusme zmapovat odkud pocházejí a co a kam vlastně po tom našem kraji rozvážejí a kam se to potom dostává. Je to docela síla… A ony ani v tom Vašem septiku nebudou jenom produkty trávení ale i zbytky léků a hlavně zbytky pracích prostředků, které tak zazračně šetří vodu na praní a které pak povětšinou ti dobří lidé co s nimi přijedou na tu demonstraci za nějaké „všimné“ také jako melouch odvezou někam k „věčnému odpočinku“ a k postupnému prosáknutí do podzemních vod. Do zájmového území s výskytem břidlicového plynu patří i Trutnovsko. A tak pokud namítnete, že se ta svinstva vozí do čistíren, tak ve Dvoře Králové to vyřešili tak, že je rovnou nechají bez povšimnutí protékat přímo do Labe. A myslíte si že nějaká čistírna dokáže tu vodu ode všeho dokonale vyčistit?
  Nebudu Vás dále dráždit poukazováním na to, že by většina těch alegorických vozů z důvodu svého špatného technického stavu a kvůli množství škodlivých plynů kterými oblaží demonstranty vůbec neprošla technickou kontrolou, ale to už je o jiném. Srovnejte si jejich fotografie s fotografiemi těch vozidel pro odmítaný geologický průzkum sám.
  A ještě něco na závěr: Místa která opouští průmysl neobsazují lidé toužíci po rekreaci v Běloveských lázních ale lidé kteří se spokojí s málem. Prací prostředky moc nepotřebují, něco k jídlu najdou u popelnic a postupně spalují a likvidují to, co tady ještě zbylo po těch co tady nenašli obživu svou prací. To věděl už i Páter Regner Havlovický a proto tak usilovně hledal v Hronově nikoliv tu místní minerální vodu, ale kupodivu uhlí.
  A proto: Čtěte Jiráska a hlavně našeho rodáka Karla Čapka. Ten přece také nepsal o ropácích ale o robotech. Od paní Kateriny jsme se toho zatím moc poučného neslyšeli. (Nemyslím tu z Babičky!)
  Hezký den!
  A nezlobte se že jsem Vás zdržel od té tolik důležité práce!

 22. concerned napsal:

  Nechápu jak je možné, že vydalo Ministerstvo životního prostředí, prostřednictvím svého pracoviště v Hradci Králové (MŢP HK), správní rozhodnutí, na jehož základě bylo společnosti Basgas Energy Czech s. r. o. stanoveno průzkumné území Trutnovsko pro provedení vyhledávacího průzkumu ropy a hořlavého zemního plynu vázaného na paleozoické sedimenty a to aniž by tomu úkonu předcházela diskuse fundovaných odborníků. Navíc to bylo povoleno zejména v místech kde jsou velmi přísná kriteria pro jakékoli stavby, či zásahy do krajiny, které nikdo z vrtařů nemůže splnit. Jinak o věci píše ten kdo tu nebydlí, jinak ten kdo z dálky rozhoduje a jinak ten kdo to dělá pro zisk. V první řadě by měli mít hlavní slovo lidi bydlící v dotčeném prostoru. A tak jim nezbývá než demonstrovat veřejně svou nevoli, psát petice a za podpory svých starostů vyvíjet tlak za své zájmy. Je až neuvěřitelné jakou váhu má jediný podpis státního úředníka. Kolik lidí a institucí musí vyvíjet aktivitu k jeho anulaci a to s nejistým výsledkem.
  Nevím zda-li si onen úředník uvědomuje rozsah svého jednání, neznám ho, ale požaduji, aby bylo jeho jméno zveřejněno a aby vysvětlil na základě jakých podkladů toto rozhodnutí podepsal. Jestliže by svou práci vykonával řádně, pak toto nemohl v této fázi podepsat. Nedivil bych se kdyby jeho jednání zakládalo skutkovou podstatu některého z trestných činů.

 23. concerned napsal:

  Tak tedy pane Judr. Emile Rudolfe, byl by jste tak laskav a vysvětlil dotčené většině lidí proč jste podepsal tak závažný dokument aniž by byla věc řádně vyargumentována.

 24. malik napsal:

  No, jak vidím, pane Bohumile, nerozumíte nakonec opravdu skoro ničemu. Divoké změtení Vašich argumentů, míchajíce hrušky a jabka, srovnávajíc jednu jízdu pragovkou jako ekologickou katastrofu s až infantilní touhou nových, zatím neexistujích technologiích pro frakování, pomíjejíc zcela skutečnou ekologickou katastrofu, kterou HF učinilo v USA i jinde je neuvěřitelné. O tom, jestli hovnocuc přidá nějaké znečištění lidské do naší krajiny není sporu. Zatím se s tím vším krajina vyrovnává, biologické procesy fungují, léků, kterých se také různě ve vodách vyskytují a je to nepříjemno, nic víc, je však pomálu a ne tuny!! Takže Váš ekologický analfabetismus jen omlouvá, ale nemaťte veřejnost, prosím, už jsem Vás o to jednou žádal a je to naposled. Takže nikdo tady nerozváží vejtřaskou na pole nebo do vody isopropanol, N.n. dimethyl formamide, glutaraldehyd nebo petrolej. Všechno to jsou látky závadné pro vody, poškozující zdraví, toxické látky atd. Glutaraldehyd je natolik nebezpečný, že se nesmí v USA ani prodávat, vážený pane Bohumile. Je půvabné, že právě americko autralská firma Basgas právě tuto látku má na stránkách její mateřské frimy Hutton uvedenu jako jednu ze složek frakování, které tady připravují.
  A že jste si vzal do úst zejména Čapka, de facto mj. ekologa a křivíte jeho génia ku svému obrazu je až odpudivé. Začtěte se prosím nyní, co napsal Čapek už v r. 1928, a to na obranu přírody, té přírody, jejíž význam Vám zjevně uniká. Ono skutečně se blíží doba, pokud se tomu nepostavíme, že nebude co jíst, nebude co dýchat a nebude co pít, pokud budeme dávat sluchu takovým, jako jste Vy, průmyslu, který jde doslova přes mrtvoly a jen pro peníze. Myslím, že nejsem sám, kdo zůstane raději chudý v krajině s pitnou vodou, než s potoky, ve kterých bublá metan, jak vidno i na těchto stránkách. Nevím pane, co byste měl vzít ještě do hrsti, aby jste pochopil. Snad tedy pan Čapek, který žádá ochranu právě takových území, o kterých je zde řeč. Přijde mi to neuvěřitelně aktuální. Jako kdyby tu Čapek byl přímo teď a včera to přesně nyní pro nás napsal.
  Karel Čapek: Prosba o milost
  V těchto dnech jste četli zprávu, že je ohrožena památná rezervace stepní flóry u Mohelna na Moravě; kdosi tam už začal lámat kámen a tím ničit substrát jedinečného ostrůvku vegetačního, který je středoevropským unikátem pro radost učenců a snad i pro radost nás všech, kdo máme rádi přírodu. Náhodou v téže době se proslechlo, že je stejně ohroženo překrásné a botanicky vzácné údolíčko radotínské hnedle u Prahy; parcelovat na stavby se to nedá, ale zas někdo podnikavý tam chce lámat kámen a zničit jeden z nejkrásnějších kousků chudého pražského okolí.

  Nemyslete si, že se po záchraně těchto a mnoha jiných drahocenných koutů křičí teprve v poslední chvíli; už po leta posílají botanikové a přátelé přírody petici za peticí na takzvaná příslušná místa; jenže ta příslušná místa jsou nějaké šuple v nějakém ouřadě. Kdyby se tak lajdácky, s tak urážlivou netečností vyřizovala kterákoliv žádost za udělení výčepní koncese nebo o státní podporu nějaké vykradené bance, byly by z toho intervence poslanců nebo křik v parlamentě; ale protože tady jde jenom o kulturní hodnoty, nejeví příslušná místa ani známky toho, že by chtěla hnout prstem a zamezit neodčinitelné vandalství.

  Prosím, nečiňme za to odpovědným jenom to příslušné úřední šuple; úřední šuplata se hýbají podle toho, jaký zájem vane od takzvaných rozhodujících činitelů, kteří zase chytají větérek zájmu od politických klubů a tak dále; zkrátka je nesmírně těžko najít instanci, která by opravdu cítila odpovědnost za tyto hodnoty a které bychom mohli předestřít prosbu o milost. Neboť vskutku nejde o to, aby se přinesla nějaká oběť, která by stála za řeč, nýbrž aby se poskytla milost, akt přízně a ohledu. Prosíme neznámé odpovědné činitele o milost pro přírodu naší vlasti.

  Je to zvláštní: máme státní hymnu, která s důrazem trochu naivním, ale něžným opěvuje tento zemský ráj, kde hučí bory po skalinách, voda šumí po lučinách, v sadě skví se jara květ, snad každý z nás trochu zjihne, když tato slova slyší; ale vždyť je to přímo výsměch naší státní hymně, když necháme devastovat bory, vylámat skaliny a vyplenit květ vzácný jako zlaté kapradí, květ unikátních přírodních rezervací! Vždyť to je, jako bychom balili buřty do listů Vyšehradského kodexu nebo dláždili ulice kameny vylámanými z baziliky svatého Jiří!

  Přírodní historie našich krajin je stejně památná jako kterákoliv veliká památka historická; před dějinami národa byly tu dějiny geologických a geobotanických period; před vší slávou lidskou byla tu sláva sil přírodních. Ochrana vzácných přírodních památek není otázka sentimentality, nýbrž povinné úcty; tyto památky, ať je to prastarý strom, předvěký porost nebo vzácný geologický útvar, nám představují něco ctihodnějšího než podnikatelský zájem pana Petra nebo pana Capla.

  Tato povinná úcta došla už ve všech skoro civilizovaných státech výrazu zákonné ochrany; my jsme ve vzdělaném světě po té stránce nejzaostalejší – tahle ostuda nám mohla být už dávno ušetřena. Ale nemůžeme-li se dovolávat povinnosti, dovolávejme se aspoň milosti. Udělte milost ohroženým přírodním památkám! Nebude vás to stát zdaleka tolik peněz jako nějaká subvence, po které za pár let nezůstane ani vděčná vzpomínka; a přitom se pro osvícenější doby, které si toho budou vážit, zachová několik posledních listů přírodní kroniky naší země, listů nesoucích původní rukopis boží: takto, z těchto sil telurických a klimatických byla hnětena a osázena země, jež je vám dána, abyste ji chránili.

  Text: Karel Čapek, Lidové noviny 2. 12. 1928

 25. Eva napsal:

  Doufám, že lidí, jako je pan Bohumil, bude co nejméně. Většině z nás, kteří v ohrožených oblastech žijeme, jde prostě o čisté životní prostředí a nenecháme si ho cizími firmami ničit. Cítím se ohrožená a udělám vše pro to, aby se ani vrty nekonaly. Začne se totiž průzkumem a skončí to měsíční krajinou. Pokud to povolil úředník Emil Rudolf, měl by být odvolán.

 26. Bohumil napsal:

  Co by sem dnes asi pro pana Malíka napsal Karel Čapek?
  Nejspíše fejeton s názvem „Proč nejsem ekologickým aktivistou“. Přírodu i prosté lidi měl nadevše rád, poznal život horníků ve Svatoňovicích a nevím o tom že by ve sém životě nškdy bojoval za zastavení těžby uhlí v tamních dolech. Jeho otec byl báňským lékařem, zasadil se o vybudování chudobince v Úpici a snažil se všemožně o povznesení a zprůmyslnění našeho kraje. Svůj boj za lepší život lidí pod Jestřebími horami postupně prohrával, a tak na přání manželky svůj dům v Úpici s krásnou zahradou kolem prodal a s celou rodinou rodinou se odstěhoval za lepším živobytím do Prahy. Nebylo to rozhodnutí vůbec lehké ale po zhodnocení další perspektivy života v tomto kraji v té době asi rozumné.
  Poté co jeho syn Karel napsal svůj známý fejeton o tom proč není komunistou se ho snaží ti ke kterým se nikdy nepřidal od našeho města na věčné časy odtrhnout.
  Jeho krásný dům postupně obsadili pionýři a dnes policie a jeho krásnou zahradu jsme nechali zavezt komunálním odpadem a komunisticky nevkusně přebudovali na autobusovou zastávku a nevzhledné tržiště s parkovištěm.
  Smutný ale poučný je příběh Čapkovy rodiny, který se váže k našemu kraji. Přesto na něj Kaarel Čapek nikdy nezanevřel.
  A tak se z něho nesnažme udělat ekologického aktivistu.
  Kdyby se dnes mohl mezi nás do Úpice vrátit, jistě by se na té své, námi zvelebené, zahrádce hořce rozplakal…

 27. malik napsal:

  Ano, máte pravdu, pane Bohumile. Čapek by jistě s jeho (dnešními slovy) ekologickým cítěním zaplakal, když by viděl, co líčíte. Patrně by se ale zhroutil, kdyby uviděl les těžních věží. Ale to je minulost. Kdo se z ní chce poučit, udělá to. Dnes tu ale žijeme my. A my máme odpovědnost, co tu necháme dětem. Hořekujete na skládečkou na Čapkově zahrádce, ale tisíckrát objemnější skládky kolem lagun plynových plošin patrně nejste sto si předstacvit. Až byste je viděl, hořekoval byste. Neuvěřitelné. Kdosi řekl, že nejhůře vidí ten, který vidět nechce. V této anketě vítězíte. Blahopřeji.

 28. Bohumil napsal:

  A pro paní Evu před spaním. Po Vašem vyjádření že doufáte, že lidí jako já bude co nejméně se i já cítím ohrožený. Stejně jako lidé v Broumově, kde jsem hledal nějaké odezvy na aktivity Strany zelených v našem kraji. Děsí mě Vaše rychlé soudy všech na které nejaký novodobý „velký guru“ ukáže. Toho se nakonec právem obával i ten Karel Čapek. A tak si klidně demonstrujte ale myslete i na ty, kteří tady chtějí žít. A to beze strachu, že si je někdo zfanatizovaný a hodně aktivní najde.

  Dobrou noc!

 29. malik napsal:

  Vážený pane Bohumile. Nás se bát nemusíte, a žen snad také ne. Naštěstí pro Vás vyznáváme nenásilí. Nicméně Váš podivný způsob myšlení nás ohrožuje a vráží trochu klín do našich zad. To proto jsme se do vás pustili, protože HF je pro nás, smrtelné nebezpečí. A i pro Vás. A tak, pokud to před HF uhájíme, i proti Vaší vůli Vás chráníme. Takže byste nám měl poděkovat a bez ironie. Jiank žádný velký guru tady není. Jsem sice tváří občanského odporu, ale hovořím stejně jako stovky jiných, kteří se dali dohromady. Není důležité, kdo říká, ale co říká. Váš postoj v té věci je asi takový. Sedíte na větvi, řežete si ji pod sebou a máte radost, jak Vám to jde. Až poletíte dolů, tu radost mít už nebudete, ale pak bude pozdě bycha honit. Hezký večer a klidný spánek.

 30. malik napsal:

  PS: Pane Bohumile, zajímalo by mne, kde berete tu odvahu usuzovat, že tu je někdo zfanatizovaný? Vedete tu svobodně na našem webu dialog. Nikdo Vám nevyhrožuje, necenzurujeme Vás, klademe před Vás jen naše argumenty. Tak buďte prosím korektní. Čiré domněnky do správné diskuze nepatří. Howgh.

 31. Bohumil napsal:

  „TU“ myslím v širším okolí než jenom na tomto webu a na Trutnovsku. Jinak s Vámi v mnoha věcech souhlasím. Jenom ty hlavní argumenty a odhalené „bludy“, kvůli kterým svoláváte při příležitosti odborné porady o této problematice demonstraci, se tady, mezi těmi prozatím prezentovanými domněnkami nějak ztrácejí. Připravte si je pro odbornou diskuzi uspořádanou pod záštitou pana hejtmana a nedělejte nám při této příležitosti ostudu s těmi fekálními vozy. Ty už dávno patří do muzea, budou sloužit jenom pro obveselení a laciné získání přízně těch méně informovaných a v současnosti Vám ubírají čas potřebný pro odhalování těch bludů. A pokud pan hejtman zůstane i po té Vaší prezentaci jenom u svého podpisu pod některou tou nejednoznačnou peticí, která se (jenom tak mimochodem) HF přímo netýká, tak už tady není o čem diskutovat. I já jsem domluvil…

 32. Alfonz Heremitz napsal:

  To vypadá že pan Bohumil je totalně nasazený ROPNÝ ZAPRODANEC :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 33. Radek napsal:

  Ach Bohumile, Bohumile…. Váš postoj k věci mi připomíná organizovaný chaos jedné postavy z Českého filmu…. Nikdy jsem ještě nestrávil tolik času čtením diskuse jakéhokoli tématu. Ale tohle stálo zato.. To jsem si nenechal ujít.. Jsem jednoznačně na straně pana Malíka, který přesně ví, o čem píše, narozdíl od Vás. Buď jste nasazený „odborník“, který má vnést chaos mezi lidi, kteří celkem ještě moc neví, o co se jedná a nebo Vás jen baví popichovat lidi. A nebo pak jedině jedna osopravedlnitelná možnost.. Jste nepříliš chytrý a vaše názory nelze brát vážně. Ty hloposti, kterými argumentojete jsou opravdu neuvěřitelné….
  Mám v plánu přijít podpořit demonstraci.
  Přeji všem hezký páteční večer.

 34. Lukáš napsal:

  Pane Bohumile, netroufám si odhadovat vaši odbornost související s problematikou HF, ani míru ztotožnění se s našimi názory, nicméně v našich řadách je tolik kvalifikovaných a na slovo vzatých odborníků, že si můžeme dovolit i tu, dle vás, retrorecesi s fekálními vozy. Vás může zase hřát dobrý pocit z toho, že se se svými příspěvky do této diskuze můžete stát horkým adeptem a útočníkem na přední příčky v anketě Zelená perla roku 2012, jen to musíte do března 2013, kdy bude uzávěrka za tento rok, nějak překlepat a doufat v to, že vás už letos nikdo netrumfne.

 35. Filip Tichý napsal:

  A teď něco pro ty,kteří se nedají oklamat bludy ziskuchtivců s hesly po nás potopa,na svých erbech.Náročné na čas a čtení titulků,leč velmi zajímavé a pravdivé.Stojí to za to.

  http://www.zlo.cz/social-pathology-spolecensky-nezadouci-jevy.php

  A ještě jeden článek z podobného soudku…

  http://www.zvedavec.org/komentare/2012/02/4830-kolaps-soucasne-civilizace.htm

 36. concerned napsal:

  Tak první krok jsme udělali a nyní jsem zvědavý jak to celé bude pokračovat.

  Jenom by mě ještě zajímalo kde jsou všichni ochránci co se na Šumavě přivazovali ke stromům, děti země, strana zelených, odpůrci temelínů a podobně.
  Tady se jedná o zničení kusu země z velice pochybných důvodů a ochránci jako by neexistovali. Nejsou to náhodou pomocníci různých lobistů? Proč nejsou vidět nyní?

 37. Bohumil napsal:

  Co dál?
  Je to snadné.
  Návod najdete v zakladatelských dokumentech AUSTRALSKÉ („americká“ je blud) firmy Basgas Energia Czech, s.r.o. Jsou volně přístupné na internetu po zadání IČ 24768723. Najmete si k zastupování třebas také toho JUDr Bursíka, o spolupráci a o příspěvek zhruba 4000 Kč na obec požádáte starosty ohrožených obcí a založíte vlastní EKOGAS s.r.o. Zvolíte jednatele, stanovíte si souřadnice území kolem Hradce Králové, nebo přímo kolem Prahy, požádáte o povolení k průzkumu a můžete začít podnikat stejně jako Basgas Energia Czech s.r.o. A když vám to náhodou s tím průzkumem nevyjde, tak můžete práva na průzkum v dané lokalitě výhodně prodat někomu třetímu, kdo na to bude mít někdy v budoucnosti techniku a peníze. A za utržené peníze, nebo za peníze získavé arbitráží za zmařenou investici si potom klidně postavíte i ten obchvat kolem Náchoda.

 38. concerned napsal:

  Existují nějaké nové informace o dění kolem HF? Oni určutě pokračují ve svých úmyslech.

 39. concerned napsal:

  Slyšel jsem, že firma Basgas Energia Czech a nebo její zakladatelská firma zde v Čechách vyvíjela svou činnost již nejméně 2 roky a v současné době má naši vládou za podpory Obamy schváleno provádět průzkumné vrty. Vláda to potichu rozhodla, proto vydalo ministerstvo ŽP své rozhodnutí. Takže vláda rozhodla od stolu bez ohledu na mínění dotčených lidí.
  Nebo je to jinak?

 40. malik napsal:

  Basgas u nás působí od loňského podzimu možná léta. Vládou nemá schváleno nic, a už vůbec ne vrty, k tomu vláda nemá kompetence. Vláda nic potichu nerozhodla ani od stolu. Je však pravdou, že máme signály, že lobbysté Hutton obcházeli politické špičky s různými nabídkami. A je pravdou, že Obamovo poradci navštívili natajno i ČR a lobbovali za HF. Nyní se však zdá, že politici dostávají rozum a HF nakonec začínají odmítat.

 41. concerned napsal:

  díky za informaci, zatím mi trochu spadl kámen …….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter