Jedna politička řekla, že veřejné slyšení v parlamentu nikoho nezajímá…aneb kde sakra jsou ti Blaničtí rytíři?

A prý nepřijdou ani ministři. No, docela bych tomu věřil. Namítl jsem, že jsou petice o ničem a taky petice o národní důležitosti. Ta naše je zcela jednoznačně to druhé!

Pokud parlament petice nezajímají, nezajímají je občani. Pokud ministry nezajímá parlament, co tedy ministry zajímá? Nevypadá to se státem opravdu bledě? Demo Kracie, vláda lidu, je možná již v době absolutní vlády peněz jen prázdné gesto, jako rudá pěticípá hvězda.

Pokud tomu tak je, tak právě nyní do sněmovny musíme. Spolu s tím, jak s láskou vyprovodíme těžaře s touto metodou, se pokusíme učit okolí, že demokracie bude pouze tím, co s ní sami uděláme. Nečekejme na Blanické rytíře. Nepřijedou.

Koalice STOP HF se jimi stala a pojďme jimi být všichni dobré vůle a otevřeného srdce.

Peníze nejsou všechno. Nejdou ani pít, ani jíst. Voda je veřejný zájem č. 1. Voda je život. Čistá voda znamená nejen zdravý lidský život. K čemu Ti jsou peníze, umíráš-li na rakovinu?

Je mi dost trapně dokola opakovat takové zdánlivé banality. Kdo tomu rozumí, toho nudíme. A kdo je v zajetí chimér o bohatsví v penězích, nerozumí a ani tyto stránky nečte. Snaží se realitu vytěsnit. Jak tedy dát vědět o tom, že je něco špatně, a že je možné s tím něco dělat?

I proto je důležité do sněmovny přijít. Na této půdě, která již není posvátnou a stala se místem i pro tunelování naší budoucnosti, právě zde je nutné ten boj svést. A i proto Vás potřebujeme právě tam, bez ohledu na to, že to je tak „nevhodný termín, úterý odpoledne, kdy má každý jiný program“, jak řekla paní poslankyně.

Asi si politici a ministři neuvědomují, že kdyby dělali dobře svoji práci, tak by nebyla žádná petice, žádně slyšení.

Dnes jsme dosáhli 31 144 podpisů na petici STOP HF ČR. Dovolte mi vyjádřit veliký obdiv a úctu všem, ktož podepsali. Ktož v záplavě petic, marnivých slavnostech blahobytu, rozevírání nůžek chudoby, najde si chvíli, porozumí a podepíše. Božím bojovníkem jest, Blanickým rytířem minuty!

Máme 31 144 Blanických rytířů na petici STOP HF pro celou zemi. Další dvě území sehnala 19 000 (Trutnovsko) a 24 000 (Berounsko – podepsal každý druhý!!). Téměř 75 tisíc lidí, si udělalo čas. Je to čas, po který by pracoval jeden člověk nepřetržitě 52 dnů.

Troufám si tvrdit, že většina z petentů jsou voliči. Vyjadřují podpisem příkaz. Politiku, i když jsem ti dal hlas, de facto nevím, co činíš. Ale nyní, pomocí petice, Ti jasně říkám, chci to a to.

Koalice sdružeje přes 460 000 občanů. Probouzející se největší síla v zemi? Uvidíme.  

Kdo z politiků najde odvahu nepřijít? Nebo také jinak, kdo z politiků nechce být dál zvolen?

Uvidíme, co bude v úterý. Jestli bude mít sněmovna více rozumu slyšet, než senát, kde byli všeho všudy 3 senátoři!!

Uvidíme, co budeme muset ještě podniknout, abychom byli v tomto chluchém státě slyšet.

HF na nás bylo možná sesláno ne proto, abychom si uvědomili skutečnou hodnotu vody. Ale abychom se probudili. Jsem přesvědčen, že to je další mávnutí motýlích křídel, které, když uslyšíme, máme šanci se probudit.

HF ukazuje, jak výlučně na ropě a zemním plynu umírající kobyla kope. HF ukazuje, že civilizace se ubírá špatným, neudržitelným směrem, ohrožuje-li vodu, neváží-li si vody je schopna žonglovat s volbami zda voda nebo plyn, ropa atd. Alternativy existují a najde se celá kupa lidí, kteří, ač vzděláni, nevidí si na špičku nosu, a horují pro pochod do propasti neobnovitelných zdrojů.

Co s tím? Co s tím uděláme. Co s tím Ty uděláš?

(JM)

Uveřejněno v rubrice
One comment on “Jedna politička řekla, že veřejné slyšení v parlamentu nikoho nezajímá…aneb kde sakra jsou ti Blaničtí rytíři?
  1. KAREL MILSKÝ napsal:

    Jak říkali Cimrmani. Mají-li nám Blaničtí rytíři být něco platní, musí nutně přezbrojit.
    Takže, HRRR NA NĚ. KERLEŠ.
    Dost bylo airsoftových pistolek a plastových kuliček.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter