Obama se dívá do Evropy a podporuje přesun HF do EU. Václav Bartuška, velvyslanec pro energetickou bezpečnost o HF říká: Pevně doufám, že se u náš břidličný plyn těžit nebude. Alespoň ne způsobem jako v USA. Je to prasárna vůči životnímu prostředí.

Obama se dívá

Aktivnější jsou zatím politici. Týdeník Euro psal o nedávné tajné schůzce skupiny poradců amerického prezidenta Obamy s českými představiteli v Praze. Jednalo se o perspektivách těžby břidlicového plynu včetně postoje místních samospráv, ekologů a veřejnosti k možné těžbě.

„Na té schůzce jsem nebyl,“ říká Václav Bartuška, český velvyslanec pro energetickou bezpečnost, nicméně možnost takového setkání nepopřel a přiznává, že Američané se na něj na různých fórech s touto problematikou obracejí. Bartuška je ale trochu překvapivě proti těžbě plynu z břidlic na našem území. A to přes to, že by břidličný plyn mohl částečně omezit závislost na dovozu plynu z Ruska.

„Pevně doufám, že se u náš břidličný plyn těžit nebude. Alespoň ne způsobem jako v USA. Je to prasárna vůči životnímu prostředí. Zažili jsme tu už chemickou těžbu uranu, následky se odstraňují dodnes,“ argumentuje Bartuška.

 Celý článek :
http://www.datex.cz/clanek_110802_4.htm

Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter