Obama se dívá do Evropy a podporuje přesun HF do EU. Václav Bartuška, velvyslanec pro energetickou bezpečnost o HF říká: Pevně doufám, že se u náš břidličný plyn těžit nebude. Alespoň ne způsobem jako v USA. Je to prasárna vůči životnímu prostředí.

Obama se dívá

Aktivnější jsou zatím politici. Týdeník Euro psal o nedávné tajné schůzce skupiny poradců amerického prezidenta Obamy s českými představiteli v Praze. Jednalo se o perspektivách těžby břidlicového plynu včetně postoje místních samospráv, ekologů a veřejnosti k možné těžbě.

„Na té schůzce jsem nebyl,“ říká Václav Bartuška, český velvyslanec pro energetickou bezpečnost, nicméně možnost takového setkání nepopřel a přiznává, že Američané se na něj na různých fórech s touto problematikou obracejí. Bartuška je ale trochu překvapivě proti těžbě plynu z břidlic na našem území. A to přes to, že by břidličný plyn mohl částečně omezit závislost na dovozu plynu z Ruska.

„Pevně doufám, že se u náš břidličný plyn těžit nebude. Alespoň ne způsobem jako v USA. Je to prasárna vůči životnímu prostředí. Zažili jsme tu už chemickou těžbu uranu, následky se odstraňují dodnes,“ argumentuje Bartuška.

 Celý článek :
http://www.datex.cz/clanek_110802_4.htm

Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter