Trutnovinky: STAROSTOVÉ I OBČANÉ TRVAJÍ NA SVÉM, TĚŽBU BŘIDLICOVÉHO PLYNU ODMÍTLI

http://www.trutnovinky.cz/index.php?gid=33689

Místním politikům i řadovým občanům se nápad s těžbou od počátku nelíbí. Obávají se hlavně ničení krajiny a znečištění cenných a kvalitních podzemních vod. Proto se, každá skupina po svém, rozhodli dát najevo svůj názor a v rámci vlastních možností přispět k zákazu těžby. „Máme jednotný názor. Na našem území to prostě nechceme,“ pronesl rezolutně trutnovský starosta Ivan Adamec.

Další ukázka nesouhlasu s těžbou se v úterý uskutečnila v aule lesnické školy. Jiří Malík z Koalice STOP HF tam vedl se debatu o břidlicovém plynu. Upozornil na rizika těžby v podobě ničení přírody a ohrožení kvality vody. „Tohle téma určitě musí oslovit každého. Musíme odložit všechno stranou, sváry z minulosti, rozdílné politické názory atd., protože to je obrovské nebezpečí. Musíme si uvědomit důležitou věc: skutečně není nic prioritnějšího, než ochrana vody. Jsme na střeše Evropy, jestli si necháme zlikvidovat vodu, tak se jako národ z toho nedokážeme vzpamatovat. Do budoucna je evidentní, že jestli nějaké války budou, tak o vodu. Obávám se, jestli už to tímhle třeba nezačalo,“ prohlásil.


Zaráží mě jistá laxnost lidí, lhostejnost k něčemu, co není vidět. Lidé se nechají zmanipulovat informacemi typu, že z toho bude zisk a prospěch, ale už se nestarají o to, jaké to bude mít důsledky,“ podivil se Tomáš Karel z občanského sdružení Zelený Trutnov.
Pavel Cajthaml

Tagged with:
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter