Trutnovinky: STAROSTOVÉ I OBČANÉ TRVAJÍ NA SVÉM, TĚŽBU BŘIDLICOVÉHO PLYNU ODMÍTLI

http://www.trutnovinky.cz/index.php?gid=33689

Místním politikům i řadovým občanům se nápad s těžbou od počátku nelíbí. Obávají se hlavně ničení krajiny a znečištění cenných a kvalitních podzemních vod. Proto se, každá skupina po svém, rozhodli dát najevo svůj názor a v rámci vlastních možností přispět k zákazu těžby. „Máme jednotný názor. Na našem území to prostě nechceme,“ pronesl rezolutně trutnovský starosta Ivan Adamec.

Další ukázka nesouhlasu s těžbou se v úterý uskutečnila v aule lesnické školy. Jiří Malík z Koalice STOP HF tam vedl se debatu o břidlicovém plynu. Upozornil na rizika těžby v podobě ničení přírody a ohrožení kvality vody. „Tohle téma určitě musí oslovit každého. Musíme odložit všechno stranou, sváry z minulosti, rozdílné politické názory atd., protože to je obrovské nebezpečí. Musíme si uvědomit důležitou věc: skutečně není nic prioritnějšího, než ochrana vody. Jsme na střeše Evropy, jestli si necháme zlikvidovat vodu, tak se jako národ z toho nedokážeme vzpamatovat. Do budoucna je evidentní, že jestli nějaké války budou, tak o vodu. Obávám se, jestli už to tímhle třeba nezačalo,“ prohlásil.


Zaráží mě jistá laxnost lidí, lhostejnost k něčemu, co není vidět. Lidé se nechají zmanipulovat informacemi typu, že z toho bude zisk a prospěch, ale už se nestarají o to, jaké to bude mít důsledky,“ podivil se Tomáš Karel z občanského sdružení Zelený Trutnov.
Pavel Cajthaml

Tagged with:
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter