Zpráva EU: těžba břidlicových plynů představuje vysoké riziko poškození zdraví a životního prostředí

7. září 2012 vydalo generální ředitelství pro životní prostředí EU 300 stránkovou zprávu, ze které vyplývá, že hydraulické štěpení představuje „vysoké riziko“ pro lidské zdraví a životní prostředí, které je vyšší, než u ostatních fosilních paliv. Odvětví také v současné době není regulováno.

Studie identifikuje osm oblastí vysokého rizika, jako jsou kontaminace, vyčerpání podzemních vod, nebo zemětřesení. Kvůli rizikům studie doporučuje, aby štěpení bylo povoleno pouze za striktních podmínek a ne v průmyslovém měřítku. Žádné frakování by nemělo být povoleno tam, kde je voda používána na pití.

ec.europa.eu/environment/integration/energy/pdf/fracking%20study.pdf

Tagged with: ,
Uveřejněno v rubrice
One comment on “Zpráva EU: těžba břidlicových plynů představuje vysoké riziko poškození zdraví a životního prostředí
  1. malik napsal:

    Vědecká rada vylišila 14 poškození a rizik u této metody. Jsou mj. součástí důvodové zprávy k zákonu na zástavu frakování v ČR, který jsme připravili se senátorem Pakostou a dalšími experty. Vzhledem ke geologické situaci, zmíněné vodě a hustotě obyvatelstva a dalším jiným (silnějším) veřejným zájmům, ale jdeme v bezpečnostních limitech dále a tvrdíme, že v Evropě nejsou de facto místa pro frakování břidlic. Metoda by se měla odmítnout v celé Evropě jako taková, protože navíc jsou alternativy, jak získat potřebnou energii šetrněji. A dobrá zpráva pro MŽP – neubudou muset po dobu moratoria nic zkoumat, EU to udělalo za ně, takže nic nebrání schválit zákon STOP HF.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter