Zpráva EU: těžba břidlicových plynů představuje vysoké riziko poškození zdraví a životního prostředí

7. září 2012 vydalo generální ředitelství pro životní prostředí EU 300 stránkovou zprávu, ze které vyplývá, že hydraulické štěpení představuje „vysoké riziko“ pro lidské zdraví a životní prostředí, které je vyšší, než u ostatních fosilních paliv. Odvětví také v současné době není regulováno.

Studie identifikuje osm oblastí vysokého rizika, jako jsou kontaminace, vyčerpání podzemních vod, nebo zemětřesení. Kvůli rizikům studie doporučuje, aby štěpení bylo povoleno pouze za striktních podmínek a ne v průmyslovém měřítku. Žádné frakování by nemělo být povoleno tam, kde je voda používána na pití.

ec.europa.eu/environment/integration/energy/pdf/fracking%20study.pdf

Tagged with: ,
Uveřejněno v rubrice
One comment on “Zpráva EU: těžba břidlicových plynů představuje vysoké riziko poškození zdraví a životního prostředí
  1. malik napsal:

    Vědecká rada vylišila 14 poškození a rizik u této metody. Jsou mj. součástí důvodové zprávy k zákonu na zástavu frakování v ČR, který jsme připravili se senátorem Pakostou a dalšími experty. Vzhledem ke geologické situaci, zmíněné vodě a hustotě obyvatelstva a dalším jiným (silnějším) veřejným zájmům, ale jdeme v bezpečnostních limitech dále a tvrdíme, že v Evropě nejsou de facto místa pro frakování břidlic. Metoda by se měla odmítnout v celé Evropě jako taková, protože navíc jsou alternativy, jak získat potřebnou energii šetrněji. A dobrá zpráva pro MŽP – neubudou muset po dobu moratoria nic zkoumat, EU to udělalo za ně, takže nic nebrání schválit zákon STOP HF.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter