Ministr ŽP v ČRo obhajuje postup moratoria

http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/1105532

JM: Ministr uvádí, že analyzovali jak právní stav kolem BP, tak geologii a rizika. Budeme rádi a zažádáme o příslušné materiály, kde tak učinili. Pokud je nám známo, dosud se BP zabývala jen Česká geologická služba. Jednou jejich výsledek šetření vyšel pro HF (se zcela bagatelním a neoprávněným – ČGS nemá experty na hodnocení vlivu činností na ŽP – hodnocením rizik na ŽP) podruhé proti HF. Pozoruhodné.

Jinak chtějí na MŽP vypracovat další analýzu, tedy již třetí a dokonce zahrnout zkušenosti z Polska (kde ještě s ostrou metodou těžby nebudou mít zkušenosti minimálně 5 let, pokud vůbec, protože BP tam nejdou dobře těžit – Hf vytvořené póry se zasapávají pískem z nadloží břidlic).

Přijde mi, že není co zkoumat, a z toho, co je poznáno, je skutečně opravdu navýsost nutné metodu zakázat co nejrychleji pro BP zákonem. Pokud by se chemie používala i pro jiné účely než těžbu BP, tak také. Ostatně toto je závěr velké studie zhotovené pro evropský parlament. Je dokonce v češtině.

Pokud se znalosti z této studie spojí s prezentacemi vědecké rady STOP HF, je opět jediným relvantním krokem rychlý a navíc, nebudou se vyhazovat další miliony za zkoumání poznaného!! Toto je možná jedna z pravých příčin pozvolného postupu MŽP – peníze na nové studie.

 

Tagged with: , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter