Ministr ŽP v ČRo obhajuje postup moratoria

http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/1105532

JM: Ministr uvádí, že analyzovali jak právní stav kolem BP, tak geologii a rizika. Budeme rádi a zažádáme o příslušné materiály, kde tak učinili. Pokud je nám známo, dosud se BP zabývala jen Česká geologická služba. Jednou jejich výsledek šetření vyšel pro HF (se zcela bagatelním a neoprávněným – ČGS nemá experty na hodnocení vlivu činností na ŽP – hodnocením rizik na ŽP) podruhé proti HF. Pozoruhodné.

Jinak chtějí na MŽP vypracovat další analýzu, tedy již třetí a dokonce zahrnout zkušenosti z Polska (kde ještě s ostrou metodou těžby nebudou mít zkušenosti minimálně 5 let, pokud vůbec, protože BP tam nejdou dobře těžit – Hf vytvořené póry se zasapávají pískem z nadloží břidlic).

Přijde mi, že není co zkoumat, a z toho, co je poznáno, je skutečně opravdu navýsost nutné metodu zakázat co nejrychleji pro BP zákonem. Pokud by se chemie používala i pro jiné účely než těžbu BP, tak také. Ostatně toto je závěr velké studie zhotovené pro evropský parlament. Je dokonce v češtině.

Pokud se znalosti z této studie spojí s prezentacemi vědecké rady STOP HF, je opět jediným relvantním krokem rychlý a navíc, nebudou se vyhazovat další miliony za zkoumání poznaného!! Toto je možná jedna z pravých příčin pozvolného postupu MŽP – peníze na nové studie.

 

Tagged with: , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter