Ohlédnutí za OPEN AIR Trutnov aneb festival naděje.

foto Jirka MalíkJM: Od 17.8. do 19.8, jsme měli stánek STOP HF s laskavým svolením velení akce v sektoru pro nevládky. Překvapil nás zájem zejména mladých lidí a hlavně počet, kteří se živě zajímali o problematiku HF. Nemile překvapilo, že mimo průzkumná území o problému skoro nikdo nevěděl nic nebo jen mlhavě.

Tým HF vysvětlil podstatu HF metody a její nepoužitelnost pro ČR cca 700 lidem. Z nich cca 500 podespalo petici přímo.

Po náročných dnech si tým šel odpočnout poslechem hudby a občerstvit se v jednom z moha stánků s dobrým jídlem i pitím. Hudba na akci byla převážně velmi dobrá.

Díky pochopení Martina Věcheta, ředitele festivalu a Evy Navrátilové (operátorky na hlavním pódiu) a Ivy Piňosové měl Jirka Malík volný přístup na všechna pódia a v sobotu před Mňágou a Žďorpem promluvil na hlavním pódiu cca k 3000 lidem, kteří čekali na tuto výbornou skupinu. Jirka upozornil na to, že se Trutnovsko včetně festivalového areálu nachází v průzkumném území Basgas Energia Czech, a že STOP HF nehodlá ustoupit a pomůže ohroženým obcím zachránit vodu. Odcitoval slova Jima Morrisona, jeden z leitmotivů festivalu: „Co to jen provedli naší planetě? Co to udělali naší čisté sestře? Vyplenili ji, zpustošili, zahryzli se do ní. Tam kde slunce vychází, do ní vráželi nože. Spoutali ji ploty a zničili.“ (Směrem k HF dost prorocké). Připomenul, že lokalita se nachází na bojišti z roku 1866, kde sice byl tehdy jiný boj, ale nás čeká nyní boj s HF. Dále pozval návštěvníky  do stánku STOP HF a sdělením, že lidé zde mohou podepsat petici, čímž přímo podpoří zákon STOP HF v ČR. Svou krátkou řeč zakončil foto Iva Piňosováobvyklým „STOP HF“.

Další osobnosti, které buď podepsali petici a slíbili stát se osobností podporující Koalici byl pan Jiří Lábus (herec), Tomáš Hanák (herec, Divadlo Sklep), Jáchym Topol (spisovatel a filosof, kandidát na senátora za Zelené) a Šimon Pánek (Člověk v tísni – s HF zcela určitě :-)) a kapela Mňága a Žďorp. Oslovili jsme ke spolupráci pana Micheala Kocába a Ester Kočičkovou.

foto Iva Piňosová

foto Iva Piňosová

  

Tagged with:
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter