Ohlédnutí za OPEN AIR Trutnov aneb festival naděje.

foto Jirka MalíkJM: Od 17.8. do 19.8, jsme měli stánek STOP HF s laskavým svolením velení akce v sektoru pro nevládky. Překvapil nás zájem zejména mladých lidí a hlavně počet, kteří se živě zajímali o problematiku HF. Nemile překvapilo, že mimo průzkumná území o problému skoro nikdo nevěděl nic nebo jen mlhavě.

Tým HF vysvětlil podstatu HF metody a její nepoužitelnost pro ČR cca 700 lidem. Z nich cca 500 podespalo petici přímo.

Po náročných dnech si tým šel odpočnout poslechem hudby a občerstvit se v jednom z moha stánků s dobrým jídlem i pitím. Hudba na akci byla převážně velmi dobrá.

Díky pochopení Martina Věcheta, ředitele festivalu a Evy Navrátilové (operátorky na hlavním pódiu) a Ivy Piňosové měl Jirka Malík volný přístup na všechna pódia a v sobotu před Mňágou a Žďorpem promluvil na hlavním pódiu cca k 3000 lidem, kteří čekali na tuto výbornou skupinu. Jirka upozornil na to, že se Trutnovsko včetně festivalového areálu nachází v průzkumném území Basgas Energia Czech, a že STOP HF nehodlá ustoupit a pomůže ohroženým obcím zachránit vodu. Odcitoval slova Jima Morrisona, jeden z leitmotivů festivalu: „Co to jen provedli naší planetě? Co to udělali naší čisté sestře? Vyplenili ji, zpustošili, zahryzli se do ní. Tam kde slunce vychází, do ní vráželi nože. Spoutali ji ploty a zničili.“ (Směrem k HF dost prorocké). Připomenul, že lokalita se nachází na bojišti z roku 1866, kde sice byl tehdy jiný boj, ale nás čeká nyní boj s HF. Dále pozval návštěvníky  do stánku STOP HF a sdělením, že lidé zde mohou podepsat petici, čímž přímo podpoří zákon STOP HF v ČR. Svou krátkou řeč zakončil foto Iva Piňosováobvyklým „STOP HF“.

Další osobnosti, které buď podepsali petici a slíbili stát se osobností podporující Koalici byl pan Jiří Lábus (herec), Tomáš Hanák (herec, Divadlo Sklep), Jáchym Topol (spisovatel a filosof, kandidát na senátora za Zelené) a Šimon Pánek (Člověk v tísni – s HF zcela určitě :-)) a kapela Mňága a Žďorp. Oslovili jsme ke spolupráci pana Micheala Kocába a Ester Kočičkovou.

foto Iva Piňosová

foto Iva Piňosová

  

Tagged with:
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter