Proč se náš stát hrne do propadáku jménem břidlicový plyn?

Kdo brání přijetí zákona a proč?

HF metoda, jejíž kolébkou je USA, působí Američanům značné problémy a firmy, které se touto těžbou zabývají mají extrémní potíže. Tyto firmy jsou zadlužené a musí splácet svým věřitelům a protože výnostnost není tak vysoká, jak se předpokládalo, a cena plynu na trhu v USA je tak nízká, že nepokrývá náklady těžařů. To vede k dalšímu zadlužení těchto těžařských firem. Východiskem z nouze se zdá možnost těžit v Evropě, kde je cena plynu mnohem výše i za cenu toho, že výnosnost bude naprosto zanedbatelná. Už jen fakt, že těžba započne, přinese ztracenou kredibilitu těm těžařům, kterým se těžit v Evropě podaří, a to alespoň na jeden až dva roky, než se zjistí, že je to také cesta do pekel. Odtud vítr vane a proto naše kontrolní orgány selhávají. Těžařská lobby má dostatek peněz, jak na kampaň, tak na úplatky, protože to jediné může oddálit jejich bankrot. Dá se jen hádat, jaká je výše a forma úplatků a kdo je v naší zemi uplacen.

Prezident Obama, který ve své zemi prohlašuje, že má břidličného plynu na 100 let a při své návštěvě Evropy loboval za těžaře, záhy zjistí nebo spíše už dobře ví, že jejich zásoby jsou tak nanejvýše na 11 let a možná ještě méně, jak ve své práci píše Chris Nelder, ale vytěžit je mohou jen za cenu zplundrování země a devastace pitné vody napříč USA. Prakticky těžitelné zásoby jsou na úrovni cca 10% toho, co bylo ještě před několika měsíci směle publikováno!!

Ještě znatelněji hůře jsou na tom zásoby v Evropě a jejich těžitelnost i výtěžnost bude naprosto směšná z důvodu již dříve zmiňovaných geologických podmínek.

Braňme prosím naši zemi dokud můžeme. Jakékoli váhání otevírá dveře korupci, tak jako tomu je v Polsku.

Myslíme, a asi naivně jsme se domnívali, že nás může odpor proti tak jasně špatné metodě spojit. Že politici „jako jeden muž“ se chopí tohoto tématu a konečně budou moci ukázat, že tu jsou hlavně pro občany. Že rychle schválí zákon a každý, kdo bude proti, nebude mít v dalších volbách šanci. Stále jen nadáváme na politiky, mnohdy oprávněně. Ale není to i naše chyba? Kdo z voličů, když vhodí do volební urny svůj hlas, si pak stále svého politika kontroluje, zda dělá, co slíbil? Nevolíme někdy jen bezmyšlenkovitě podle známosti tváře či toho či onoho směrování strany, aniž tušíme, že ta strana nás podvádí a okrádá? Stále máme opakovaně možnost to napravit. A HF může ukázat, kdo to se zemí myslí poctivě, kdo se nebojí podpořit hlas lidu.  A hlavně nyní každý politik může ukázat, zda slyší hlas lidu. Je nás minimálně 450 tisíc. A my všichni chceme zákon o zákazu těžby metidou frakčního štěpení v ČR. Kdo se odváží jít proti a proč?

Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter