Tisková zpráva 15.5.2012

Břidlicový plyn aneb ožehavé téma

Dne 14.5. naše přední média ČT24, ČTK, Lidovky, Mediafax a jiné uveřejnila články, které podávají velmi zkreslené, až manipulativní informace o výhodách a očekávaných výnosech těžby břidlicového plynu metodou frakčního štěpení. Tyto články zároveň zastírají nebezpečnost a této metody, která přímo ohrožuje vodní zdroje a životní prostředí, nepřímo pak i poměry ve společnosti. Manipulátoři průmyslové lobby se snaží ústy svých mluvčích – pan Benada, pan Petržilka – přesvědčit náš národ, aby si dal vzít tuto zemi a možnost v ní bydlet a odevzdal ji novodobým prospektorům.

Česko nemá neobydlená území, kde se dá tato metoda zkoušet.

Závislost nebo nezávislost na Rusku je též velmi zprofanovaný argument, protože to, co zavání závislostí na Rusku zavání také časy minulými a budí v člověku v Čechách odpor. Tomu se říká zneužití argumentu nebo psychologický nátlak na Čecha a skrytě mu říká: Musíme těžit abychom odstranili závislost… a proto se panu Černochovi z Energetické sekce Masarykovy univerzity také nedá věřit.

Plyn nám prodávají soukromé společnosti např. RWE, které ho nakoupí tam, kde bude nejlevnější a prodají nám ho stejně dostatečně draho, aby si dobře vydělaly. A že by plynu byl v blízké době nedostatek se ale opravdu obávat nemusíme.

Česko nepotřebuje zjistit kolik má břidlicového plynu, Česko má surovinu nejcennější a tou je voda, čistá pitná voda pro každého občana této země. Která ze zemí na světě má takové bohatství? Prosíme čtenáře, aby zvážili, jakou má pro ně osobně důležitost voda a plyn, kterou surovinu upřednostní.

Všichni novináři a lidé činní v médiích, apelujeme na Vás, snažte se informovat objektivně a zvažovat své informační zdroje, jinak Vám hrozí, že budete usvědčeni ze lží a pokusů o manipulaci. Zvažte také, zda ve svém životě potřebujete více vodu nebo plyn, a zkuste si představit, že Vám z kohoutku teče páchnoucí černá tekutina.

Tagged with:
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter