Všechna průzkumná území si mohou oddechnout!

Zbytek republiky naopak ne!

Koalice STOP HF jako první v ČR obdržela od náměstka MŽP ČR pana Libora Ježka novou zprávu České geologické služby o „břidličných plynech“. Zprávu nechal zpracovat ministr životního prostředí pan Tomáš Chalupa, jako jeho podkladový materiál k problematice nekonvenčního zemního plynu z břidlic a podzemního zplyňování uhlí. Koalice STOP HF zprávu obdržela v rámci jednání MŽP a Koalice STOP HF, které zprostředkovává paní poslankyně Horníková.
Zpráva je zpracována velmi korektně a potvrzuje několik měsíců staré závěry Vědecké rady koalice STOP HF. Ve všech navržených průzkumných územích (Berounsko, Trutnovsko, Valašsko) vzhledem ke složité geologické stavbě a stávající ochraně veřejných zájmů (pitná voda apod.) nelze uplatnit HF metodu ani pro průzkum, natož těžbu.
 
Ministerstvo tak získalo relevantní odborný podklad, který neumožňuje povolit užití HF metody v těchto územích. Koalice STOP HF tuto skutečnost kvituje s povděkem a tlumočí poděkování MŽP za všechna průzkumem ohrožená území, které se dotýkají 5 krajů a 177 měst a obcí.
 
Zbývá tedy dokončit návrh panem ministrem slíbeného moratoria na zákaz metody HF v  ČR, který Koalice STOP HF vnímá pozitivně, do doby, než bude přijat zákon na zákaz použití metod hydraulického štpění hornin. Ten překládá senátor Pakosta, Oberfalzer a Trpák spolu s Koalicí STOP HF do senátu a pan poslanec Hašek ve spolupráci s Koalicí STOP HF do sněmovny.

PETICI POŘÁD SBÍRÁME, PROSÍME HLAVNĚ VALACHY A ZBYTEK REPUBLIKY. ZABERME JEŠTĚ 2 MĚSÍCE A PETICI DOLOŽÍME JAKO PODPORU PŘIJETÍ ZÁKONA PŘÍMO DO SNĚMOVNY. DĚKUJEME

Tagged with: ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter