Všechna průzkumná území si mohou oddechnout!

Zbytek republiky naopak ne!

Koalice STOP HF jako první v ČR obdržela od náměstka MŽP ČR pana Libora Ježka novou zprávu České geologické služby o „břidličných plynech“. Zprávu nechal zpracovat ministr životního prostředí pan Tomáš Chalupa, jako jeho podkladový materiál k problematice nekonvenčního zemního plynu z břidlic a podzemního zplyňování uhlí. Koalice STOP HF zprávu obdržela v rámci jednání MŽP a Koalice STOP HF, které zprostředkovává paní poslankyně Horníková.
Zpráva je zpracována velmi korektně a potvrzuje několik měsíců staré závěry Vědecké rady koalice STOP HF. Ve všech navržených průzkumných územích (Berounsko, Trutnovsko, Valašsko) vzhledem ke složité geologické stavbě a stávající ochraně veřejných zájmů (pitná voda apod.) nelze uplatnit HF metodu ani pro průzkum, natož těžbu.
 
Ministerstvo tak získalo relevantní odborný podklad, který neumožňuje povolit užití HF metody v těchto územích. Koalice STOP HF tuto skutečnost kvituje s povděkem a tlumočí poděkování MŽP za všechna průzkumem ohrožená území, které se dotýkají 5 krajů a 177 měst a obcí.
 
Zbývá tedy dokončit návrh panem ministrem slíbeného moratoria na zákaz metody HF v  ČR, který Koalice STOP HF vnímá pozitivně, do doby, než bude přijat zákon na zákaz použití metod hydraulického štpění hornin. Ten překládá senátor Pakosta, Oberfalzer a Trpák spolu s Koalicí STOP HF do senátu a pan poslanec Hašek ve spolupráci s Koalicí STOP HF do sněmovny.

PETICI POŘÁD SBÍRÁME, PROSÍME HLAVNĚ VALACHY A ZBYTEK REPUBLIKY. ZABERME JEŠTĚ 2 MĚSÍCE A PETICI DOLOŽÍME JAKO PODPORU PŘIJETÍ ZÁKONA PŘÍMO DO SNĚMOVNY. DĚKUJEME

Tagged with: ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter