HF lobby pronikla i na půdu Akademie věd UK!!

Neuvěřitelné se stalo skutkem.  Na půdě Akademie věd UK, komise pro životní prostředí, kde představovala Vědecká rada Koalice STOP HF dopady HF na základě studia zahraničních materiálů, měl hlavní referát na semináři Environmentální souvislosti těžby břidlicového plynu pan Leo Eisner. 

Na své přednášce „Těžba břidlicového plynu – hydraulické frakturování“
(na pozvánce znělo Leo Eisner, Ústav struktury a mechaniky hornin AV ČR) se najednou odchýlil od jinak zajímavé a poutavé přednášky o seismologii ve spojení se sledováním HF a pustil se do likvidace „mýtů“ o škodlivosti HF metody. Bylo nám to hodně divné a ve svých navazujících přednáškách jsme jeho některý výroky a lži upravili na pravou míru. Zdaleka jsme ale nepostihli všechny.

Pan Leo Eisner ja však také jednatel společnosti Seismik s.r.o. Zda je to ve střetu zájmů s činností na Akademii ještě hodláme zjistit.  Jeho firma se ale podílí i na výzkumech těžařské společnosti CUADRILLA Resourrces ve Velké Británii. Je to ta samá firma, která hodlá zkoumat a těžit na Beskydsku. Otázkou tedy již jen zůstává jedno:  je již dnes placen Cuadrillou nebo jeho HF propaganda na akademické půdě teprve ovoce měla přinést? Opět se tak přesvědčujeme o podezřelém, minimálně podjatém pozadí, kdy jsou HF lobby strkáni na veřejnost jakoby nezávislí experti a jejich jediným cílem je manipulace s veřejným míněním, aby si lidé zvykli na myšlenku, že HF je bez problémů, že USA je s HF v pohodě, že to nic není, když to tu budeme mít. Takže my budeme bdít! A začneme již brzy s odhalováním této činnosti, jejíž kontext (vzhledem k ohrožení, které HF metoda představuje) má charakter vlastizrady. Odhalíme HFgate? Pomozte nám prosím.

Tagged with: , ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter