S břidlicemi to v Polsku nebude tak horké

Stalo se, co jsme věděli již dva měsíce, a sice to, že dva průzkumné vrty Exxonu na východě Polska nedaly šanci komerční těžbě. Uvidíme, zda Exxon PR opustí. Bublina kolem BP tak rychle splaskla. Stějně tak odhady na zásoby pro USA spadly od loňska na 50%. O tom se u nás nepíše, naopak se neustále ukazuje břidličný boom v USA, bředličná revoluce v USA atd atd.  Aspoň něco se Agentuře Grayling, která to hlavně šíří, povedlo – naočkovali nám, že BP u nás stojí za zájem… 

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/182509-exxonmobil-s-bridlicemi-to-v-polsku-nebude-tak-horke/

18. 6. 2012 15:50, autor: mav
 Varšava – Na polském území se zřejmě nachází méně nalezišť břidlicového plynu, než se předpokládalo. Americký energetický gigant ExxonMobil zde ukončil průzkum a při dvou vrtech na východě země zjistil, že naleziště nemají dostatek plynu pro komerční využití.

zdroj: isifa.com
 
Těžba břidlicových plynů Výsledek průzkumu je ranou pro Polsko, které doufá, že se mu podaří najít obrovské rezervy plynu v břidlicích a snížit závislost na dodávkách z Ruska. ExxonMobil v prohlášení neuvedl nic o budoucnosti šesti licencí na těžbu, které v zemi má.

Na možnou těžbu plynu z břidlic v Polsku se zaměřily zhruba dvě desítky energetických firem. Geologická studie v letošním roce však ukázala, že odhadované využitelné rezervy jsou mnohem nižší, než se původně čekalo. Vláda v březnu snížila odhad zásob břidlicového plynu na 346 až 768 miliard metrů krychlových. To je zhruba desetina předchozího odhadu.

Do této chvíle Varšava udělila přes 100 licencí pro průzkum možností těžby břidlicového plynu. Mezi společnostmi, které chtějí v Polsku těžit, jsou kromě Exxonu Chevron či Marathon. Země očekává, že by se s těžbou mohlo začít na přelomu let 2014 a 2015.

Tagged with: ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter