Zákon STOP HF z dílny senátora Pakosty a Koalice STOP HF je i ve sněmovně

Včera 12.6.2012 v 16:10 byl předán návrh zákona senátorů Pakosty, Oberfalzera a Trpáka předán dolní komoře parlamentu s laskavou pomocí hejtmana JM a poslance pana Michala Haška. Všem moc děkujeme za pomoc.

Pan Hašek zdůraznil, že zákon je apolitický a kritizoval postoj MŽP, že problém de facto způsobilo. V TZ uvádí: „Máme před sebou kvalitní návrh zákona, který staví do popředí veřejný zájem ochrany krajiny i lidského zdraví, nad zájmy těžařských společností. Konečná podoba zákona je výsledkem společného úsilí mnoha lidí a jsem velmi rád, že v tak důležité věci, jako je ochrana životního prostředí, jde stranou politická příslušnost,“ vysvětluje Michal Hašek. Pro Českou republiku s vysokou hustotou zalidnění a odlišným geologickým podložím je použití této metody naprosto nevhodné. Navíc, kvalifikované vědecké odhady hovoří o tom, že objem zásob břidlicového plynu na našem území je zanedbatelný, hovoří se o zhruba jednom procentu současné spotřeby zemního plynu. Dělat z lidí pokusné králíky je nepřípustné. Prosazení tohoto zákona je jednou z mých priorit“, dodává Michal Hašek.

 Pan Birke (starosta Náchoda) upozornil zejména na skutečnost, že pokud firma doplní na Náchodsku podklady, bude znovuzahájené a do července přerušené řízení vedené MŽP pokračovat a obce budou stáát na začátku s tím, že firma se tak de facto bude schopna lépe připravit.

Pan Malík (KSHF) sdělil, jak se Koalice zrodila (na náchodské radnici z několika občanů a občanských sdružení dne 15.5.2012) a poděkoval za pomoc všem poslancům. Zdůraznil, že zákon STOP HF je otázkou národní bezpečnosti a pokud se bude jeho schválení oddalovat, vytváří se tím prostor pro korupci.

 

 

Tagged with: ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter