Zákon STOP HF z dílny senátora Pakosty a Koalice STOP HF je i ve sněmovně

Včera 12.6.2012 v 16:10 byl předán návrh zákona senátorů Pakosty, Oberfalzera a Trpáka předán dolní komoře parlamentu s laskavou pomocí hejtmana JM a poslance pana Michala Haška. Všem moc děkujeme za pomoc.

Pan Hašek zdůraznil, že zákon je apolitický a kritizoval postoj MŽP, že problém de facto způsobilo. V TZ uvádí: „Máme před sebou kvalitní návrh zákona, který staví do popředí veřejný zájem ochrany krajiny i lidského zdraví, nad zájmy těžařských společností. Konečná podoba zákona je výsledkem společného úsilí mnoha lidí a jsem velmi rád, že v tak důležité věci, jako je ochrana životního prostředí, jde stranou politická příslušnost,“ vysvětluje Michal Hašek. Pro Českou republiku s vysokou hustotou zalidnění a odlišným geologickým podložím je použití této metody naprosto nevhodné. Navíc, kvalifikované vědecké odhady hovoří o tom, že objem zásob břidlicového plynu na našem území je zanedbatelný, hovoří se o zhruba jednom procentu současné spotřeby zemního plynu. Dělat z lidí pokusné králíky je nepřípustné. Prosazení tohoto zákona je jednou z mých priorit“, dodává Michal Hašek.

 Pan Birke (starosta Náchoda) upozornil zejména na skutečnost, že pokud firma doplní na Náchodsku podklady, bude znovuzahájené a do července přerušené řízení vedené MŽP pokračovat a obce budou stáát na začátku s tím, že firma se tak de facto bude schopna lépe připravit.

Pan Malík (KSHF) sdělil, jak se Koalice zrodila (na náchodské radnici z několika občanů a občanských sdružení dne 15.5.2012) a poděkoval za pomoc všem poslancům. Zdůraznil, že zákon STOP HF je otázkou národní bezpečnosti a pokud se bude jeho schválení oddalovat, vytváří se tím prostor pro korupci.

 

 

Tagged with: ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter