Máme zákon v senátu. Senátoři Pakosta, Oberfalzer a Trpák pomohli Koalici dokončit zákon STOP HF v ČR a předložili ho dnes předsedovi senátu. Děkujeme z celého srdce.

Zákon visí zde:

http://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/historie?cid=pssenat_historie.pHistorieTisku.list&forEach.action=detail&forEach.value=s3151

TZ pana senátora Ing. Petra Pakosty:

Náchodský senátor Petr Pakosta předložil zákon zakazující těžbu břidlicového plynu hydraulickým frakováním (Tisková zpráva)
Zákon zakáže těžbu břidlicového plynu
Senátor za Náchodsko Petr Pakosta splnil slib, který dal občanům odmítajícím těžbu břidlicového plynu hydraulickým frakováním (hydrofracking – HF), a dnes v Senátu předložil zákon, který tuto rizikovou metodu na území ČR zakáže. Senátoři by se zákonem měli zabývat na své schůzi, která začne 13. června 2012.
Senátor Petr Pakosta zákon předložil spolu se svými kolegy Jiřím Oberfalterem (Beroun) a Pavlem Trpákem (Trutnov), tedy senátory za území ohrožená těžbou. Návrh zákona byl připraven ve spolupráci s koalicí STOP HF, která sdružuje odpůrce metody HF z řad občanů, občanských sdružení, zájmových spolků, obcí, měst a krajů (http://www.ne-plyn.hys.cz/).
„Odmítám přijmout to, že bych měl chodit po zemi, pod kterou někde v hloubce jeden kilometr pod mýma nohama je vrstva horniny nasáklá mutagenními a karcinogenními chemikáliemi jako houba. To by byl velmi nebezpečný a bezohledný odkaz příštím generacím, to je prostě časovaná ekologická bomba“, říká senátor Petr Pakosta.

Co se děje při těžbě
Pro efektivní těžbu břidlicového plynu je nutné využívat technologii hydraulického frakování, která rozruší horninové prostředí v okolí vrtu v hloubce a umožní uvolnění plynu. Do hloubek se pod vysokým tlakem vhání voda s pískem a chemickými přísadami, které tvoří mimo jiné nebezpečné jedy, rakovinotvorné či mutagenní látky. Pro jedno hydraulické štěpení jednoho vrtu se spotřebuje přes deset tisíc krychlových metrů vody. Proces hydraulického štěpení se za dobu životnosti vrtu opakuje v průměru desetkrát, někdy až sedmnáctkrát.

Pro další informace a vyjádření prosím kontaktujte senátora Pakostu (petr@pakosta.cz, 777 288 228, www.pakosta.cz), nebo asistentku Janu Brožovou (brozovaj@senat.cz, 732 943 249)

Tagged with: ,
Uveřejněno v rubrice
One comment on “Máme zákon v senátu. Senátoři Pakosta, Oberfalzer a Trpák pomohli Koalici dokončit zákon STOP HF v ČR a předložili ho dnes předsedovi senátu. Děkujeme z celého srdce.
  1. Aleš Műller napsal:

    Dobrý den,
    nemohu nereagovat na dané téma. Selský rozum jasně říká, že se tu děje něco velmi nebezpečného a týká se to bez vyjímky všech občanů ČR a nejenom jich!!! Důrazně nesouhlasím s těžbou břidličných plynů!!! Technicky není možné zajistit bezpečnost těžby a pokud je jenom 0,01% rizika, že chemikálie proniknou do podzemních vod, tak rezolutně říkám NE!!!! Říkám to nejenom za sebe, ale i za svých 6 dětí!!! Denně se potýkám se zdravotními problémy lidí, které jsou zapříčiněny antibiotiky, hormonální antikoncepcí, syntetickými hnojivy, Éčkama v potravinách apod.!!!!!! Těžba břidličných plynů touto metodou by byla posledním pomyslným „hřebíkem do rakve“ tohoto národa!!! Prosím, žádám a apeluji na všechny lidi a především na představitele tohoto národa v této zemi, ať nikdy nedopustí, aby těžba touto technologií dostala zelenou!!!!!!! Lidi prosím Vás, vezměte rozum do hrsti a přemýšlejte!!! Postavte se za tento národ a připojte se k této petici!!!! Řekněte NE těžbě břidličného plynu!!! Proč by měl někdo bohatnout na úkor českého národa??? NOTA BETE cizinec!!! Už to svědčí o nekalém počínání!!! Pevně věřím, že rozum zvítězí a nikdo nedopustí, aby k něčemu takovému bylo dáno požehnání!!!!!!!!!!! S úctou k národu českému Aleš Műller

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter