Já prezidentkou: Nechme přírodu žít! Píše studentka

Myslím, že bychom se měli zaměřit na veliký problém. Na Trutnovsku se měl těžit břidlicový plyn. Ale proč? Příroda je zde tak krásná a čistá.

Nachází se zde chráněná krajinná oblast Adršpašsko – teplické skály a získává se odtud kojenecká voda „Toma Natura“. Turisté sem kvůli těmto přírodním krásám dennodenně jezdí. Nejen z Česka, ale i turisté ze všech koutů světa.

K čemu je vlastně dobrý břidlicový plyn? Může být použit jako alternativní palivo, břidlicový plyn se těží podobně jako ropa, a celá příroda se může díky tomu změnit v rozvrtané pole zničené těžebními stroji. Těžba tohoto hořlavého zemského plynu může narušit i příjem spodní vody a jak by se nám tu pak žilo? Nejspíš špatně.

Ano, těžební společnosti mohou z těžby dostat  hodně peněz, ale proč tedy ničit tuto přírodu obohacenou o tolik přírodních jevů. Musíme tomu nějak zabránit. Nic takového tu nechceme, a proto chci, aby se toto v naší zemi změnilo. Nechceme přírodu zničit!!!!!

http://aktualne.centrum.cz/domaci/prijimaci-zkousky/clanek.phtml?id=743540&fb_comment_id=fbc_10151119574594199_26427336_10151125291454199#f2e83f6778fb80e

Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter