Nový manipulativní útok HF lobby na hlavní média v ČR (HFgate). K tomu tiskovka Koalice STOP HF.

Tisková zpráva Koalice STOP HF (15.5.2012)

Břidlicový plyn aneb ožehavé téma

Jak informují média?

Dne 14.5.2012 naše přední média ČT24, ČTK, Lidovky, Mediafax a jiné uveřejnila články, které podávají velmi zkreslené, až manipulativní informace o výhodách a očekávaných výnosech těžby břidlicového plynu metodou frakčního štěpení.
Tyto články zároveň zastírají vysokou nebezpečnost této metody, která přímo ohrožuje vodní zdroje a životní prostředí, nepřímo pak i poměry ve společnosti.
Manipulátoři průmyslové lobby se snaží ústy svých mluvčích (pan Benada, pan Petržilka) přesvědčit náš národ a politiky, aby si dali vzít tuto zemi a možnost v ní bydlet a odevzdat ji novodobým většinou prospektorům.

 Česko nemá neobydlená území

Na rozdíl od USA, kde těžba začala v pustinách, Česko nemá území, kde by se tato metoda dala zkoušet, aniž by to výrazně nesnížilo kvalitu života obyvatelstva. Vytipovaná území Trutnovsko, Berounka a Meziříčí jsou území částečně zvláště chráněná, s výskytem významných nadregionálních zdrojů pitné vody a navíc hustě osídlená.

 Závislost na Rusku?

Závislost nebo nezávislost na Rusku je též velmi zprofanovaný argument, protože to, co zavání závislostí na Rusku, zavání také časy minulými a budí v člověku v Čechách odpor. Tomu se říká zneužití argumentu nebo psychologický nátlak na Čecha a skrytě mu říká: Musíme těžit abychom odstranili závislost… a proto se panu Černochovi z Energetické sekce Masarykovy univerzity Brno také nedá věřit.
Plyn nám prodává RWE, která ho nakoupí tam, kde bude nejlevnější, a prodá nám ho stejně dostatečně draho, aby si dobře vydělala. A že by plynu byl v blízké době nedostatek, to se ale opravdu obávat nemusíme.

 Nepotřebujeme průzkum!

Česko nepotřebuje zjistit kolik má břidlicového plynu. Česko má surovinu nejcennější a tou je voda, čistá pitná voda pro každého občana této země. Která ze zemí na světě má takové bohatství? Prosíme čtenáře, aby zvážili, jakou má pro ně osobně důležitost voda nebo plyn, kterou surovinu upřednostní. Nelze totiž zachovat čistou pitnou vodu tam, kde by se plyn zkoumal či těžil.

 Žádáme pravdivé informace v médiích!

Všichni novináři a lidé činní v médiích, apelujeme na Vás, snažte se informovat objektivně. Prověřujte prosím pravdivost svých informačních zdrojů, jinak Vám hrozí, že budete usvědčeni ze lží a pokusů o manipulaci. Zvažte také prosím i Vy, zda ve svém životě potřebujete více vodu nebo plyn, a zkuste si představit, že Vám z kohoutku teče páchnoucí černá tekutina.

 Za Koalici STOP HF

Ing. Lumír Andrš, Jiří Malík

Tagged with:
Uveřejněno v rubrice
3 comments on “Nový manipulativní útok HF lobby na hlavní média v ČR (HFgate). K tomu tiskovka Koalice STOP HF.
  1. Josef Kuklínek napsal:

    Dokud se lidé nepostaví těmto zločincům hrubou silou, budou to zkoušet dál. Kdyby se třicet čtyřicet chlapů sebralo, rozmlátili jim auťáky a zařízení, případně některé gaunery seřezali, bude klid V množství zůstanou anonymní a v montérkách je ani nikdo nepozná.

  2. malik napsal:

    Vážený pane. Obecně sdílím Vaše rozčilení, ale vyprovodíme je s láskou v srdci a to i k nim. Může se i zdát, že jde o zločinecké spiknutí. Následky těžby v ČR by byly s vysokou pravděpodobností skutečně katastrofální a zcela jistě by vedly i ke ztrátách na lidských životech, kdy i sériový vrah by byl proti HF metodě žabaři. (Ale dokažte to, je častý argument HF lobby v USA.) I proto se bouříme, ale s rozumem a v klidu. Proto je nanejvýš rozumné zákazat metodu HF a co nejrychleji. A není rozumné, dávat naději těžařům moratoriem – jen se stačí lépe připravit. V Bulharsku visí zákaz nanitce, protože zaváhali s legislativou. HF si koupila TV a nyní masíruje národ bludy o zaměstnanosti a jiných pohádkách. Ve Francii je zákaz, ale časově otevřený tím, že zkoumají, jak se bude metoda měnit. A jak to prezentují těžaři? Čekáme na vyřízení žádostí. Typické. V některých chvílích je třeba se nebát a říznout. HF lobby začíná prorůstat českým prostředím. Začíná ovládat některé politiky, novináře. Tiše, opakovaně, postupně. K operaci rakoviny je nutné řezat a rychle. Násilí nevyřeší nic. Jen by proti nám nasadili policii či vojsko. A to by se jim hodilo. Ne My je vyprovodíme v rukavičkách, s úsměvem na rtech a zcela nenásilně. Ale kategoricky. Nepřestaneme, dokud se tak nestane, dokud to nevyhrajeme. V této věci se budeme muset semknout. Tady nejde o politiku, i když k řešení politiky potřebujeme. Tady jde o přežití. Věřím, že rozum bude vyslyšen. Že politici nebudou váhat a přešlapovat, oddalovat řešení. Proč? Protože si uvědomí, že HF problém je ohrožení srovnatelné s atomovým výbuchem (jen bez rázové vlny a mnohem pomalejší) . A protože Koalice STOP HF znamená sílu a rozum. Hnutí, které tu dosud asi nebylo. Hnutí, který není žádným proti všemu a všem, není jen občanským, ale i obecním. Spojuje namísto aby rozdělovalo. Odkazuje se k pověstným prutům Svatopluka, aby stmelovalo lidi dobré vůle a ne se vymezovalo vůči jiným.

  3. Egon Zaoral napsal:

    Jímá mne husí kůže jak HF loby přes média „masíruje“ posluchače i politiky a jak pan MŽP přešlapuje na místě (i když Moratorium na HF metodu průzkumu je alespoň zastavení proti případným Arbitrážím…)… Je možné v ČR OBJEKTIVNĚ zveřejnit INFORMACE této METODĚ HF ŠIROKÉMU SPEKTRU OBYVATELSTVA přes MÉDIA, která jsou OBJEKTIVNÍ(NEBO NEZÁVISLÁ MÉDIA?)? …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter