Den Země a Světový den vody v Náchodě včetně Prvního Hydra-uličního štěpení v ČR

V neděli 22.4. uspořádalo Déčko Náchod a Koalice STOP HF pod záštitou pana starosty města Náchoda Jana Birke oslavu Dne Země a Světového dne vody. Jako červená nit se programem vinul důraz na nepovolení HF metod nejen v regionu ale v celé ČR.

Zahajovací ceremoniál vybubnoval David Abdrš se svým perkusním tělesem, bubnujícím na cokoli. Východočeští „stomp“ předali štafetu zahajovacím slovům Lídy Pohankové, ředitelky Déčka (která vše s perfekcionalismem jí vlastním zorganizovala i moderovala) a panu starostovi.

Pan Birke upozornil, že jsme vyhráli první bitvu, ale ne válku a poděkoval Déčku za organizaci i Koalici STOP HF, že pomáhají starostům v boji proti plynu.

Následovaly výborné taneční street dance představení v podání tanečních kroužků Déčka. Světovou premiéru měla i pohádka o studánkové víle Idušce, kterou vyrušilo vrtání pro břidličný plyn. Sehrál ji bezvadně divadelní kroužek Déčka. Závěrečná hláška krtečka: „Iduško, tady máš čistou vodu, ty vrtáky jsme vyhnali“, neměla chybu. Patří zde vyzdvihnout skutečnost, že pohádku napsala 82letá maminka ředitelky Déčka Lídy Pohankové. Jak vidno, pomoct lze v každém věku!

STOPKA si tentokrát nepřivezla vejtřasku, ale vánoční stromeček. Takto těžaři eufemisticky nazývají soustavu trub a ventilů, která se nasazuje na vrt pro účely štěpení a následného jímání plynu. Pepa Matyáš vyrobil zcela funkční výbušnou soustavu (viz foto) pro světovou premiéru scénky „První Hydra-uliční štěpení v ČR“. Hydra proto, že HF lobby jí skutečně je. A uliční, neb byla na ulici před radnicí v Náchodě, kde se celý odpoledne pro Zemi odehrávalo. Výbušnou proto, že na každých tisíc vrtů dva vybuchují. Štěpění proběhnout mohlo, neboť se nacházelo teprve v nedávno zrušeném průzkumném území Trutnovsko (hranice vedla po Metuji). A tomu tak již zůstane.

Za reálného rachotu frakční jednotky, kterou ochotně spustil mistr zvuku Michal Kops, byla zem imaginárně injektována frakční šlichtou a vzápětí vyšlehl plyn (ze zapůjčené propanbutanové láhve) i odpor občanů.

Občan Jedlička ze STOPKY důrazně protestoval proti štěpení a tak po telefonátu Messinovi, který vylezl z Beránku, aby se lidi zeptal (a ti řekli zastvait), zda zastavení myslí vážně, Messina ústy Jirky Malíka zvolal STOP HF. Bylo otočeno ventilem, frakování zastaveno, motory utichly a plyn zhasl.

V nastalé pauze část účastníků jala se nacvičovat bubnování a ve stánku STOP HF Jirka Malík rychle předvedl prezentaci Bludy HF lobby, která je již rozšířena i o údaje z Berounska.

Následovala bubenická secvičná, kterou improvizovaně doplnil na fujaru pištec přímo skalní Teplický.

Poklidnou a hravou atmosféru odpoledne po celou dobu doprovázely šikovné ruce z Ulity Broumov tvořící panenky podpořené ženskou částí suchodolské frakce STOP HF a králíci na hlazení ve stánku zvaném Tlapík.

V 18:00 rozjela svůj autorský rockenroll místní kapela Český ruce s kapelmajstrem Milanem Prachalem. Jsou dobří, texty trefné, písně chytlavé. Po poředstavení jsme snuli nitku nějakého nového hydrofrakčního songu, chtěli slova, tak se na nich dělá 🙂

Takže jen škoda, že Vás přišlo tak málo, přišli jste tak o dost 🙂

Tagged with: ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter