Den Země a Světový den vody v Náchodě včetně Prvního Hydra-uličního štěpení v ČR

V neděli 22.4. uspořádalo Déčko Náchod a Koalice STOP HF pod záštitou pana starosty města Náchoda Jana Birke oslavu Dne Země a Světového dne vody. Jako červená nit se programem vinul důraz na nepovolení HF metod nejen v regionu ale v celé ČR.

Zahajovací ceremoniál vybubnoval David Abdrš se svým perkusním tělesem, bubnujícím na cokoli. Východočeští „stomp“ předali štafetu zahajovacím slovům Lídy Pohankové, ředitelky Déčka (která vše s perfekcionalismem jí vlastním zorganizovala i moderovala) a panu starostovi.

Pan Birke upozornil, že jsme vyhráli první bitvu, ale ne válku a poděkoval Déčku za organizaci i Koalici STOP HF, že pomáhají starostům v boji proti plynu.

Následovaly výborné taneční street dance představení v podání tanečních kroužků Déčka. Světovou premiéru měla i pohádka o studánkové víle Idušce, kterou vyrušilo vrtání pro břidličný plyn. Sehrál ji bezvadně divadelní kroužek Déčka. Závěrečná hláška krtečka: „Iduško, tady máš čistou vodu, ty vrtáky jsme vyhnali“, neměla chybu. Patří zde vyzdvihnout skutečnost, že pohádku napsala 82letá maminka ředitelky Déčka Lídy Pohankové. Jak vidno, pomoct lze v každém věku!

STOPKA si tentokrát nepřivezla vejtřasku, ale vánoční stromeček. Takto těžaři eufemisticky nazývají soustavu trub a ventilů, která se nasazuje na vrt pro účely štěpení a následného jímání plynu. Pepa Matyáš vyrobil zcela funkční výbušnou soustavu (viz foto) pro světovou premiéru scénky „První Hydra-uliční štěpení v ČR“. Hydra proto, že HF lobby jí skutečně je. A uliční, neb byla na ulici před radnicí v Náchodě, kde se celý odpoledne pro Zemi odehrávalo. Výbušnou proto, že na každých tisíc vrtů dva vybuchují. Štěpění proběhnout mohlo, neboť se nacházelo teprve v nedávno zrušeném průzkumném území Trutnovsko (hranice vedla po Metuji). A tomu tak již zůstane.

Za reálného rachotu frakční jednotky, kterou ochotně spustil mistr zvuku Michal Kops, byla zem imaginárně injektována frakční šlichtou a vzápětí vyšlehl plyn (ze zapůjčené propanbutanové láhve) i odpor občanů.

Občan Jedlička ze STOPKY důrazně protestoval proti štěpení a tak po telefonátu Messinovi, který vylezl z Beránku, aby se lidi zeptal (a ti řekli zastvait), zda zastavení myslí vážně, Messina ústy Jirky Malíka zvolal STOP HF. Bylo otočeno ventilem, frakování zastaveno, motory utichly a plyn zhasl.

V nastalé pauze část účastníků jala se nacvičovat bubnování a ve stánku STOP HF Jirka Malík rychle předvedl prezentaci Bludy HF lobby, která je již rozšířena i o údaje z Berounska.

Následovala bubenická secvičná, kterou improvizovaně doplnil na fujaru pištec přímo skalní Teplický.

Poklidnou a hravou atmosféru odpoledne po celou dobu doprovázely šikovné ruce z Ulity Broumov tvořící panenky podpořené ženskou částí suchodolské frakce STOP HF a králíci na hlazení ve stánku zvaném Tlapík.

V 18:00 rozjela svůj autorský rockenroll místní kapela Český ruce s kapelmajstrem Milanem Prachalem. Jsou dobří, texty trefné, písně chytlavé. Po poředstavení jsme snuli nitku nějakého nového hydrofrakčního songu, chtěli slova, tak se na nich dělá 🙂

Takže jen škoda, že Vás přišlo tak málo, přišli jste tak o dost 🙂

Tagged with: ,
Uveřejněno v rubrice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter