Zajímavý dopis dorazil z Nového Města n. M.

Geologický výzkum americko-australské těžařské společnosti na Broumovsku ?

 Vážení správci věcí veřejných !

nedávno jsem v TV zaslechla něco o tom, že jakási americko-australská těžařská spol. zahájila geolog.průzkum v oblasti, která zahrnuje i Teplicko-Adršpašské skály – je to tak?

Pokud ano, NEDOPUSŤTE, aby k něčemu takovému došlo !!!

 Právě jsem si přečetla  v posledním lednovém čísle časopisu RESPEKT – jak kanadská těžařská společnost a další zlatokopové drancují Mongolsko !  – Doporučuji přečíst !!! Kromě toho přeposílám úryvek dopisu, který jsem dostala od Čecho-Kanaďana, který žil od r.69 v Kanadě a nyní cestuje po střední a jižní Americe. Přečtěte si, co píše o tom, jak se kanadské těžařské společnosti chovají v Chile a jinde !!! Kanaďani i Američani mají svoje území chráněna přísnými zákony – ale kaj se dostanou do ciziny, bezohledně zlikvidují krajinu !!! – Zde je úryvek dopisu o stavu ve střední a jižní Americe: 

 „V tom kapitalismu je to proste – za penize vsechno, prave mi to tady bylo opet pripomenuto. Ja jsem si cenil Canady, ze tam tak dobre chrani prirodu prisnymi zakony a regulacemi, az jsem prijel do jizni a nyni stredni Ameriky, kde jsem se dozvedel, ze nejvetsimi nicitely prirody jsou tady prave Kanadani, tedy jejich dulni podniky, ktere nici prirodu zpusobem nevidanym. Z Canady je s tim vyhnali, tam by si neco takoveho ani nedovolili, ale protoze tady existuje korupce, tak se na prirodu neberou ohledy. Vyslo treba najevo, ze Canadani tezi zlato v Chile, k produkci je zrejme treba hodne vody a protoze tam v horach, kdyz zavladne zima, te vody moc neni, tak ti kanadani zavedli topeni pod ledovce, aby rychleji odtavaly i v zime, jen proto aby mohli tezit zlato. Zplodinami z tezeni toho zlata zamorili cele udoli v popdhuri, ktere bylo driv zemedelske, ale nyni jedovate – tak co si asi myslim o kanadanech nyni? Ale to je vse kapitalismus. Neni divu ze ti moudrejsi lide v severni americe popisuji tu dobu, kdy ja jsem byl jesate v Cesku jako – PROTECTIVE SOCIETY – kapitalismus zcela urcite nesetri nikoho.“

 PROSÍM, NEDEJTE SE UCHLÁCHOLIT SLIBY, ŽE TĚŽBA BUDE „ENVIRONMENTALY FRIENDLY “  TO JE LEŽ !!! – JAKO VŠECHNO CO NÁM HLÁSAJÍ MOCIPÁNI Z PRAHY !!!

 ZACHRAŇTE NAŠI PŘÍRODU PRO NAŠE DĚTI A DĚTI JEJICH DĚTÍ  – TO JE JEDINÉ BOHATSTVÍ, KTERÉ ZDE JEŠTĚ ZBYLO ! ! !

Věra Kohlertová, Nové Město n. Met.

A paní VK dodává, na otázku, kdo je ten zmíněný pisatel:

To jsem ráda, že se můj mail jen tiše nevytratil – ani jsem nedoufala, že si
toho někdo všimne!
Ten známý žil od r.1969 v Kanadě – a během posledních let procestoval Jižní
a Střední Ameriku – takže to tam všude dobře zná. Jmenuje se Václav Vokál,
původně pracoval na katedře tělesné výchovy University 17.listopadu a někdy
začátkem 70. let emigroval do Kanady.


Uveřejněno v rubrice
2 comments on “Zajímavý dopis dorazil z Nového Města n. M.
  1. Vladimír Čáp napsal:

    Zdá se mi že naše vláda má jako velký vzor právě USA a dalších západních státech – vydrancovat vše, co jde, na úkor přírody a obyčejných lidí. Jaká asi bude odměna pro tyto pijavice? Špinavý prachy z úplatků, které skončí na jejich kontech v cizích bankách. Svou hamižností jsou ochotni ohrozit poklady přírody, které nám nepatří – naší poviností je chránit přírodu pro naše děti a děti našich dětí!

  2. Antonín Staňo napsal:

    Myslím si, že Ministersto Životního prostředí, by se mělo chovat tak, aby životní prostření chránilo, ne aby podporovalo, třeba jen prozkoumávání našeho kraje za účelem případné příští těžby, chápu, že když peníze nejsou, jak nám to je vládou předkládáno, že se musí brát kde se dá, ale to jste si měli pohlídat ty tuneláře, podvodníky, lobisty a podobné lumpy se kterými spolupracujete, za mrzký peníz prodáváte naši zem, naše přírodní bohatství, je vidět, že máte nahrabáno ještě málo, když chcete, – doslovně hrabat i v našem kraji, na úkor naší přírody a našich dětí, kterým chcete zdevastovat přírodu v našem kraji.
    Děkujeme, – odejděte

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

 

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Finanční podpora
Zde můžete libovolnou částkou podpořit činnost Koalice STOP HF.  
 Za finanční dary Vám předem děkujeme.
Přihlášení
Spolupráce

S PODPOROU MĚSTA
HRADEC KRÁLOVÉFrack Free World.org


Kód pro vložení odkazu na Vaše stránky:

<a href="http://stophf.cz" title="Koalice STOP HF" alt="Koalice STOP HF"><img src="http://stophf.cz/img/stop_hf_color_lo_150.png"></a>
Facebook
Twitter